Zbliża się koniec tygodnia, a wraz z nim weekend pełen atrakcji kulturalnych. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najciekawszych weekendowych wydarzeń.

Poławiacze Pereł Improv Teatr

W piątek, 19 października, do Centrum Spotkania Kultur znów zawita grupa improwizacyjna Poławiacze Pereł. Zaprezentują sztukę tworzenia „tu i teraz”. Historia, którą przedstawią na scenie będzie tworzona na bieżąco wraz z udziałem publiczności. Bilet na spektakl kosztuje 20 zł.

Urodziny Aqua Lublin

Największy park wodny w Lublinie będzie obchodził w ten weekend swoje trzecie urodziny. Z tej okazji w sobotę i niedzielę możemy liczyć na atrakcyjne promocje. Czeka na nas tor przeszkód na basenie olimpijskim, zabawy i animacje wodne oraz interaktywna podłoga dla najmłodszych. Przewidziane zostały też atrakcje dla wielbicieli saun. „Urodzinowa noc saunowa” w sobotę, 20 października, to seanse prowadzone przez saunamistrzów od godziny 21 do 2 w nocy, pokazy masaży oraz dostęp do części aquaparku z basenem zewnętrznym. Bilet kosztuje 110 zł.

Nowy sezon Icemanii

Lodowisko Icemania rozpoczyna nowy sezon. W sobotę, 20 października, od godziny 11 będziemy mogli skorzystać z właśnie otwartego przy Alejach Zygmuntowskich lodowiska. Czekają na nas atrakcyjne promocje. Przez cały weekend ceny biletów i usług będą obniżone o 50 proc.

Festiwal Sztuki Sensorycznej

Przez cały weekend w Rezerwacie Dzikich Dzieci przy ul. Dolnej Marii Panny odbędzie się czterodniowy festiwal z interaktywnymi spektaklami, polisensorycznymi instalacjami, warsztatami i koncertami dla dzieci. Zobaczymy też sztukę teatralną „Smok/g” zwracającą uwagę na problem smogu i wystawę „Dziki pokój”. Odbędzie się też wiele warsztatów: w sobotę o godz. 10 „Warsztaty Porozumienia bez Przemocy”, o 11.30 „Turlanki z Mamą i Tatą”, o 14 „Jadalne mandale”, a o 16 „Historie żabki”. W niedzielę o 10 „Kamienny warzywniak”, a o 14 „Dziki papier”. Zarówno w sobotę jak i niedziele o 12 będzie warsztat „EKO cykl – warszraty upcyklingu i zero waste”. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

W rytmie wolności

W ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości do soboty, 20 października, w ACK Chatka Żaka będzie trwało wydarzenie „W rytmie wolności”. Projekt przypomni nam istotną rolę, jaką pełniła „Chatka Żaka” i studencki ruch opozycyjny w latach 1956-1983. W piątek, 19 października, o godzinie 19 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego poświęconego pojęciu wolności, a o godzinie 20 rozpocznie się Chatka Blues Festiwal, czyli lubelskie święto bluesa. W sobotę, 20 października, o godzinie 19 w Małej Sali Widowiskowej rozpocznie się koncert „W rytmie wolności świata”, czyli muzyczno-taneczno-słowne spotkanie, na którym artyści z różnych stron świata opowiedzą o wolności.

Restaurant week

W środę, 17 października, rozpoczął się Restaurant week, festiwal, podczas którego restauracje z całej Polski będą oferować swoje autorskie menu w festiwalowej cenie 49 zł za osobę. Festiwal potrwa do 31 października. W Lublinie udział w festiwalu bierze 21 restauracji: 16 stołów, 2 PI ER, Bianco – Hotel Luxor, Bombardino, Chapter One by Piotr Kwiatosz, Dwór Choiny, Ego – Hotel Alter, Grodzka 15, Hotel Piano, Hotel Victoria, Locomotiva, Małe indie, Musi Sushi, Nóż, Od Kuchni, Pałeczkami Sushi, Perłowa Pijalnia Piwa, Sarzyński, Studnia, Szczupak LubLIN i The Olive, Hotel Ilan.

Kapela Ze Wsi Warszawa

W piątek, 19 października, w Centrum Spotkania Kultur usłyszymy awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej za sprawą Kapeli Ze Wsi Warszawa. Muzycy wykorzystają na scenie nie tylko tradycyjne instrumenty – skrzypce, cymbały, barabany, ale nie zabraknie też nowoczesnego rytmu. Podczas koncertu usłyszymy też duet multiinstrumentalistów Loopus Duo. Bilety na koncert kosztują 20 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments