Potańcówka, biegi, urodziny teatru i wernisaż ślubny – najbliższy weekend zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Przygotowaliśmy dla was zestawienie imprez w Lublinie.

Urodziny Teatru Andersena

W tym roku pracownicy Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie postanowili wspólnie z pracownikami i mieszkańcami Lublina 65. urodziny placówki. Z tej okazji czekają nas specjalnie przygotowane pokazy teatralne. Odbędzie się wiele spektakli i warsztatów. Zaczynamy w sobotę, 16 listopada, wystawą starych plakatów i projektów kostiumów oraz spektaklami Pyza na polskich dróżkach i Podwójne życie Weroniki.

Szczegółowy program

II Dycha do Maratonu

Już po raz ósmy biegacze opanują Lublin w ramach Dychy do Maratonu. Druga odbędzie się w niedzielę, 17 listopada. Start biegu o godzinie 12. Zawodnicy pokonają dystans 10 kilometrów i wystartują z terenu Skate Town Lublin (ul. Krochmalna 13i). Meta biegu również będzie umieszczona w tym miejscu. Trasa biegu będzie poprowadzić drogami asfaltowymi i ścieżkami rowerowymi.

Jesienna potańcówka na Starym Mieście

Orkiestra Jarmarku Jagiellońskiego zagra tradycyjne polskie tańce w ramach Jesiennej Potańcówki, która odbędzie się 16 listopada w Próba Cafe (na ulicy Grodzkiej 5a). Początek wydarzenia o godzinie 19.30. Założeniem przedsięwzięcia jest przekonanie, że tradycyjna muzyka taneczna może łączyć pokolenia i zgromadzić do wspólnej zabawy zarówno profesjonalistów, jak i amatorów tańca.

Budowlani Lublin vs Arka Gdynia

Już w niedzielę, 17 listopada, rusza IX kolejka Ekstraligi rugby. Nasi Budowlani zmierzą się z drużyną z Gdyni. Nasza drużyna podejmie gości na stadionie przy ul. Kraśnickiego 11. Jest to ostatni mecz obecnie rozgrywanej rundy jesiennej Ekstraligi Rugby, a także ostatnia okazja do zobaczenia ich na boisku aż do wiosny!

Wernisaż ślubny

W niedzielę, 17 listopada, w hotelu In Between odbędzie się spotkanie dla przyszłych małżonków. Garnitury, suknie ślubne, oprawa muzyczna i świetlna oraz wyjątkowe spersonalizowane dodatki. Przed wyborem tych i wielu innych elementów stoi para młoda. Niestety czasu z każdym dniem ubywa, a młodym rodzi się w głowach coraz więcej pomysłów.

Program wydarzenia

Giełda Minerałów i Biżuterii – Skarby Ziemi Lublin

W weekend (16 i 17 listopada) w Centrum Kongresowym UP na ul. Akademickiej 15 odbędzie się wyjątkowe spotkanie dla miłośników szlachetnych kamieni i stopów biżuterii. Wybierzcie się obejrzeć, poznać i nabyć minerały, skamieniałości, muszle, niezwykła biżuteria oraz akcesoria z minerałów i skał.

IV Lubelski Maraton Turystyczny BIS

Dla tych, którzy się nie załapali na IV edycję LMT odbędzie się LMT BIS! – trasa do przejechania to 200 km: Nielisz-Cyców-Niemce. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 6.00 w sobotę, 16 listopada na Moście Kultury. Meta będzie zlokalizowana w tym samym miejscu. Limit czasu na przejechanie trasy do godz. 20.00 w sobotę.

Prywatna Klinika

Spektakl komediowy w gwiazdorskiej obsadzie. Prywatna Klinika będzie grana w piątek, 15 listopada, o godz. 17.30 i 20.30 w Centrum Kongresowym UP. W rolach głównych obaczymy Monikę Fronczek i Kasię Kołeczek, Klaudię Halejcio i Katarzynę Bujakiewicz. Bilety są do kupienia od 70 zł.

Narodowy Koncert Listopadowy

15 listopada o godz. 19:00 w Filharmonii Lubelskiej spotkamy się na Narodowym Koncercie Listopadowym z okazji zakończenia obchodów jubileuszu 450-lecia Unii Lubelskiej. Wysłuchamy utworów w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej pod dyrekcją prof. Urszuli Bobryk. W trakcie koncertu zaprezentują się laureaci Lubelskiej Wiosny Młodych, konkursu, który ma na celu odkrywanie, promowanie oraz integrację młodych talentów muzycznych z województwa lubelskiego.

Hamlet w DDK Czechów

W najbliższy weekend w czechowskim Domu Kultury czeka nas wiele filmowych atrakcji. Już w piątek (15 listopada) o godz. 17.30 zobaczymy Hamleta. W sobotę (16 listopada) o godz. 15.30 – Popiół i Diament i o 17.30 będzie wyemitowany film Ikar. Legenda Mietka.

Zaduszki Sejmu Unii Lubelskiej

W piątek, 15 listopada, o godzinie 19 kościół Dominikanów pw. św Stanisława zaprasza na spotkanie z okazji 450. rocznicy Unii Lubelskiej. Odbędzie się tam wprowadzenie, modlitwa za zmarłych uczestników unijnego sejmu, prezentacja biogramu ks. Jana Makowieckiego i dziejów jego nagrobka, odwiedziny cmentarza na placu Po Farze oraz odwiedziny nagrobka farnego na cmentarzu przy ul. Lipowej. Podobne obchody odbędą się w Koprzywnicy i Opolu Lubelskim.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments