Ciepłe i długie sierpniowe wieczory sprzyjają wspólnym wyjściom i szukaniu atrakcyjnych wydarzeń. Sprawdźcie nasz przewodnik po weekendowych imprezach.

Lato na placu Litewskim: Festiwal Dzieci!

W niedzielę, 11 sierpnia, zabierzcie swoje dzieci do centrum miasta. Od godziny 12 odbędą się tam warsztaty i animacje w ramach projektu Lato na Litewskim. Dzieci wykonają m.in. teatralne elementy scenograficzne, lalki pacynki, a także różne instrumenty muzyczne. Poznają też tańce narodowe oraz uszyją maskotkę – koziołka lubelskiego.

Jak to się dawniej robiło

W ramach wakacyjnego cyklu niedzielnych pokazów dawnych zawodów, umiejętności, rękodzieła ludowego oraz form zabawowych w Muzeum Wsi Lubelskiej przedstawi w ten weekend jeden z najbardziej potrzebnych zawodów. W niedzielę (11 sierpnia) w godz. 12-16 w remizie z Wilkowa odbędzie się pokaz sprzętu do gaszenia pożaru na wsi i w miasteczku.

Most Kultury

Most Kultury zaprasza przez cały weekend. W piątek, 9 sierpnia, o godzinie 17 odbędą się warsztaty motoryzacyjne Motoperypetie i Fotografia komórkowa. O godz. 20 na scenie zagra Szymon mówi. W sobotę o godz. 11 Most Kultury zaprasza na warsztaty Camera Obscura i plastyczne Akwarelki. O godz. 11.30 możemy wybrać się na kulinarne warsztaty Jemy sezonowo, jemy roślinnie, a o godz. 20 koncert zagrają Czarne Lwy z Przedmieścia. W niedzielę o godz. 20 swój koncert da Pasjonatta.

Krzysztof Krawczyk w Radości

Już w sobotę, 10 sierpnia, o godzinie 20 w Radości na ul. Bernardyńskiej 15 wystąpi legenda polskiej muzyki estradowej. Wydarzenie odbędzie się z okazji III urodzin klubu. Bilety można kupić w cenie 45 zł.

Letni Konkurs Tańca 2019

W sobotę, 10 sierpnia, w Centrum Kultury odbędzie się konkurs organizowany we współpracy z NBDS. To już VI edycja Letniego Konkursu Tańca i odbędzie się w ramach projektu Centralny Plac Zabaw w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie. Artyści wystąpią w 3 kategoriach muzycznych: Hip Hop, Funk i House. Zmagania rozpoczną się o godz. 14.

Freski w Kaplicy Trójcy Świętej

W sobotę, 10 sierpnia, o godz. 12.30 na Zamku Lubelskim odbędzie się zwiedzanie wnętrza kaplicy oraz zabytkowych fresków. Freski w kaplicy zamkowej przedstawiają sceny z życia Chrystusa, Maryi, figury proroków, aniołów oraz postać samego fundatora, czyli Władysława Jagiełły. Spacer odbędzie się wraz z towarzyszącymi przewodniczkami języka migowego.

Fontanna multimedialna

Wyjątkowe świetlne i muzyczne widowisko odbędzie się również w ten weekend na placu Litewskim. W piątek,9 sierpnia, obejrzymy pokazy Unia Narodów i Sen o mieście, a w sobotę, 10 sierpnia odbędzie się widowisko Unia Narodów i Historia Placu Litewskiego na Wesoło. Pokazy rozpoczynają się o godz. 21.

Kino pod chmurką

To wydarzenie specjalnie dla amatorów relaksu na świeżym powietrzu i dobrego kina. Kino Perła zaprasza na seanse od chmurką. W piątek, 9 sierpnia, przy ul. Bernardyńskiej obejrzymy film Kick-Ass o nastoletnim fanie komiksów, który zapragnął zostać bohaterem. W sobotę rozbawi nas do łez polska komedia Hardkor Disko. W niedzielę obejrzymy kultowy polski film Kogel Mogel. Seanse rozpoczynają się po godz. 21, po zachodzie słońca.

A blisko Lublina:

Świdnik Bubble Day

Fantastyczny Dzień Baniek Mydlanych odbędzie się w sobotę, 10 sierpnia, na terenie zielonym przy Urzędzie Miasta w Świdniku. Czeka na nas strefa z darmowym płynem do puszczania wielkich baniek mydlanych. Organizatorzy przygotowali aż 600 l płynu. Odbędą się też pokazy baniek i zabawy dla dzieci pod okiem animatorów. Na miejscu będzie też strefa towarzysząca z zamkiem dmuchanym, kolorową watą cukrową i popcornem.

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Denimbase
4 lat temu

Bardzo ciekawe atrakcje. Lubelski weekend zapowiada się wyjątkowo 🙂

kadler
kadler
3 lat temu

W ten weekend koniec jego trasy – w Warszawie, tutaj są jeszcze wejściówki: https://goingapp.pl/evt/2166655/krzysztof-krawczyk-final-trasy Byliśmy na jednym koncercie i było fajnie. Z 2 innych też słyszeliśmy mega pozytywne komentarze, zatem jeszcze ten nasz Krawczyk jakoś funkcjonuje!