Jeżeli zastanawiacie się co robić w najbliższe dni, to specjalnie dla was przygotowaliśmy zestawienie najlepszych imprez, na które warto się wybrać w ten weekend.

Wielokulturowy Lublin

Wielokulturowy Lublin to festiwal kultur mniejszości narodowych, etnicznych, wyznaniowych i religijnych. Dzięki niemu macie szansę poznać bogactwo kulturowe naszego miasta. Festiwal odbywa się od piątku do niedzieli (24-26 maja).

W piątek odbędzie się Szabat, czyli wprowadzenie do tradycji oraz wspólna kolacja w Jesziwa Chachmej Lublin. W sobotę już od 10 warto wybrać się do autobusu wielokulturowego, na Drzwi Otarte Centrum Kultury Islamu, do Domu Sióstr Białych. W niedzielę odbędą się spacery szlakiem żydowskim, wprowadzenie do medytacji i trzy poziomy i trzy filary w buddyzmie.

Kulturalia

Najbliższy weekend to wciąż trwające Lubelskie Dni Kultury Studenckiej. Tym razem koncerty organizuje samorząd Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W piątek, 24 maja, od godz. 19 na scenie pojawią się: Monika Kowalczyk, Vestige, Skubas, Wojciech Waglewski, Miuosh, Natalia Grosiak i Piotr Rogucki. W sobotę, 25 maja, wystąpią Chocolate, Bovska, Xxanaxx i Daria Zawiałow.

Gala Ognia ŻeLKa

W piątek, 24 maja, o godz. 21 w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego zaświecą prawdziwe płomienie. Podczas tegorocznej gali ognia wystąpią artyści z całej Polski. ŻeLKa przyciąga żonglerów, ekwilibrystów, entuzjastów fireshow, slackliningu, hula-hoopingu oraz wiele innych osób z kraju oraz zagranicy, które wspólnie trenują, wymieniają się doświadczeniami, bawią się i występują.

Najlepszy koncert świata

W piątek, 24 maja, spotkamy się na placu Zamkowym, gdzie zagrają wielkie gwiazdy muzyki disco polo. Wystąpi Masters, Weekend, Dejw, Defis i Shantel. Koncertowe tournée po Polsce potrwa do samych wakacji.

Mistrzostwa Świata FIFA U-20

W czwartek, 23 maja, odbył się pierwszy mecz Mistrzostw Świata FIFA U20 na Arenie Lublin. Zmierzyły się drużyny Tahiti i Senegalu. To jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w Lublinie. W Lublinie odbędzie się 9 spotkań, na które wciąż można kupić bilety. W piątek, 24 maja o godz. 18 zagrają Honduras – Nowa Zelandia, a w niedzielę, 26 maja, o tej samej godzinie Senegal – Kolumbia.

Czechowska piątka

Już w sobotę, 25 maja, bez względu na pogodę na Czechowie pobiegną biegacze. Bieg rozpocznie się o godzinie 12. Do pokonania będzie dystans 5 km. Trasa poprowadzi od przedszkola nr 75 w kierunku boiska przy ul. Zygmunta Noskowskiego. Biegacze będą mieli do pokonania drogę po asfalcie oraz szutrze. Uczestnicy pokonają dystans wykonując 4 pętle po 1,25 km. Dzieci pobiegną tą samą trasą o długości 1,25 km. Podczas wydarzenia odbędą się też biegi dla dzieci. Młodsi uczestnicy rozpoczną biegową rywalizację o godzinie 10.20.

Targi Staroci

Miłośnicy dawnej sztuki, ubrań, akcesoriów na stoły i dawnych urządzeń mogą wybrać się w niedzielę, 26 maja, na Targi Staroci na placu Zamkowym. Te gadżety przeniosą was w czasy lat 70, 80 i 90. Otarcie targów już o godzinie 6. Wystawcy będą prezentować swoje produkty do godziny 18.

Anna Wyszkoni

W niedzielę, 26 maja, w Hali Globus wystąpi Ania Wyszkoni – wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jest jedną z najbardziej cenionych charyzmatycznych wokalistek na polskiej scenie muzycznej. Ma na swoim koncie ponad pół miliona sprzedanych płyt. Dwie solowe płyty Ani „Pan i Pani” i „Życie jest w porządku” uzyskały status podwójnie platynowych. Koncert rozpocznie się o godz. 19.

X Lubelskie Targi Turystyczne

W najbliższy weekend (24-26 maja) na lubelskim Starym Mieście odbędą się targi turystyczne. Pojawią się wystawcy z Hajduszoboszlo, Nowego Sącza, Mielnika oraz Regionu Lubelskiego. Podczas wydarzenie odbędzie się też spotkanie z Tomaszem Wilczkiewiczem, twórcą komiksów o Lublinie i Lubelszczyźnie, spotkanie z podróżnikiem Bartkiem Szaro, prowadzącym bloga Paragon z podróży, koncert zespołu Czarne Lwy z Przedmieścia, pokaz Tango Argentino, degustacje kulinarne, animacje dla dzieci z Karuzelą Sztuki i Globtrotter UMCS i konkursy z nagrodami. Start o godz. 11.

IV Lubelski Maraton Turystyczny

Już w sobotę, 25 maja, wystartuje IV Lubelski Maraton Turystyczny „Nielisz – Cyców – Niemce”. Uczestnicy pojadą na trzech dystansach. Koniec maratonu zaplanowano na niedzielę, 26 maja. Start i meta zlokalizowane zostały w „BikePark’u” przy ul. Janowskiej 74 w Lublinie. Uczestnicy będą ruszać w 15 osobowych grupach co około 5 minut. Pierwsi zawodnicy, uczestnicy dystansu 400 km, ruszą już o godzinie 7. Na miejscu będzie również dostępny parking samochodowy dla uczestników.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments