W najbliższy weekend szykujcie się na moc muzycznych atrakcji. Dwie równoległe studenckie imprezy to nie jedyne wydarzenia, na które możemy liczyć w piątek sobotę i niedzielę. Zarówno miłośnicy dobrej muzyki granej na żywo, jak i osoby, które lubią rozrywkę innego rodzaju znajdą coś dla sobie. Zobaczcie zestawienie weekendowych wydarzeń.

Juwenalia 2019

Koncerty organizowane przez Politechnikę Lubelską obfitują w wyjątkowe gwiazdy. W piątek, 10 maja, na scenie Juwenaliów na Terenach Zielonych Politechniki Lubelskiej wystąpią Ania Dąbrowska, OSTR i Paluch. Za to w sobotę, 11 maja, studencki zespół z UMCS „6BM”, Organek i Kult. Każdego dnia koncerty rozpoczynają się o godzinie 18.

Kozienalia i Medykalia 2019

Impreza muzyczna organizowana jest pierwszy raz wspólnie przez dwa uniwersytety: Medyczny i Marii Curie-Skłodowskiej. Teren Perły przy ul. Bernardyńskiej wypełni się studentami chcącymi przez najbliższe trzy dni usłyszeć dobrą muzykę na żywo. W piątek, 10 maja, na głównej zagrają Eddie/Hai, Akurat, Strachy na Lachy, Dżem i Łydka Gubasa. Na scenie Perły Export pojawią się Kwiat Jabłoni i Muchy, a na scenie Stand-up & Youtube wystąpią komicy Karol Kopiec i Sebastian Rejent

W sobotę, 11 maja, usłyszymy Jamala, Cleo, Albo Inaczej, Mrozu i Nosowską. Na mniejszej scenie wystąpi Król i The Dumplings, a swoje programy stand-upowe przedstawią Wojtek Fiedorczuk i Michał Kempa.

W niedzielę, 12 maja, zagrają Green Snake, Greg Gold, Matthew Hill, C-Bool, Blinders i Ofenbach. Na drugiej scenie wystąpią Sonbird, bass Astral x Igo, a na scenie Stand-up & Youtube staną Matura to bzdura i Naukowy Bełkot. Koncerty rozpoczynają się o godzinie 17.30.

Millennium docs Against Gravity

Już w piątek, 10 maja, rozpocznie się największy Festiwal Filmów Dokumentalnych w Polsce. Podczas festiwalu w CSK zobaczymy trzydzieści filmów. Wydarzeniem towarzyszącym będą warsztaty dla dzieci, na których poznają one sztukę origami i wezmą udział w warsztatach plastycznych wokół filmu „Duch Bauhausu”.

W piątek o godz. 17 odbędą się Warsztaty Pszczelarskie, a o godz. 19 oficjalne otwarcie festiwalu i spotkanie z twórcami „Kraina Miodu”. W sobotę o godz. „Złota”, o godz. 12 „Najlepszy przyjaciel człowieka”, o godz. 15 „Pogawędki o drzewach to zbrodnia”, a o godz. 18 – „Marek Edelman… I była miłość w gettcie”.

W niedzielę, 12 maja, o godz. 13 obejrzymy „Transnistrię”, o godz. 15 – „Świadkowie Putina”, o godz. 17 – „My Generation”, a o godz. 19 „Magiczne życie V”.

Bilet jednorazowy kupicie w cenie 15 złotych, a grupowy w cenie 12 złotych. Bilet grupowy obowiązuje powyżej piętnastu osób. Jeśli chcecie wziąć udział we wszystkich projekcjach macie możliwość zakupienia karnetu w cenie 149 złotych.

Maraton Lubelski i Wielki Bieg Rodzinny

Wielkie biegowe święto Lublina wraca już w niedzielę, 12 maja. Podczas imprezy nie zabraknie atrakcji również dla najmłodszych. Maraton Lubelski to nie tylko bieg dla najwytrwalszych, ale i wielka sportowa zabawa dla całych rodzin.

Bieg o złotym dystansie ruszy w niedzielny poranek, o godz. 9. Pobiegną uczestnicy 7. Maratonu Lubelskiego oraz 4. Biegu Koziołka. Start i meta będą zlokalizowane na Stadionie Lekkoatletycznym. Maratończycy pokonają dystans o długości 42.195 km. Uczestnicy Biegu Koziołka mają do przebiegnięcia 11 km.

Wystartuje też Wielki Bieg Rodzinny. Trasę o długości symbolicznych 421 metrów będzie można pokonać całymi rodzinami. Wystarczy para wygodnych butów i dobre chęci. Bieg Rodzinny startuje o godz. 10:40 na Stadionie Lekkoatletycznym.

Holi Festival – Święto Kolorów w Lublinie

W ramach trasy Pokolorujmy Polskę Tour 2019 w sobotę, 11 maja, o godz. 15 nad Zalewem Zemborzyckim, na Słonecznym Wrotkowie. Na imprezie będą czekać oryginalne kolorowe proszki w 9 kolorach, DJ, który poprowadzi imprezę od muzycznej strona, kolorowa wata cukrowa i wyrzutnie proszków. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Europejski Piknik Rowerowy

W sobotę, 11 maja, o godz. 11 rozpocznie się Europejski Piknik Rowerowy. Impreza zorganizowana jest dla wszystkich miłośników wycieczek rowerowych z okazji Dnia Europy.

W programie wydarzenia znalazło się wiele atrakcji: Bumper Ball, czyli gra w piłkę w pompowanych bańkach, Marsz Farmera, Marsz Rybaka i Trenażer Lotów Samolotowych. Nie zabraknie też znakowania rowerów, kącika malucha, poczęstunku Nasutowskich Piknikowych Specjałów i bezpłatnego badania wzroku.

Lubelski Marsz Rotmistrza Pileckiego 2019

W niedzielę, 12 maja przez ulice polskich miast po raz kolejny przejdzie Marsz Rotmistrza Pileckiego. Lubelskie obchody 118. rocznicy urodzin Witolda Pileckiego rozpoczną się o godzinie 14.15. Marsz wyruszy z Placu Wolności i zakończy się na dziedzińcu zamku Lubelskiego.

Podobnie, jak rok temu przed samym marszem zostanie odprawiona Msza Święta za duszę śp. Witolda Pileckiego w Kościele Powizytkowskim, przy ulicy Narutowicza. Rozpocznie się ona o godzinie 13.15.

Głównym celem marszu jest wspólne uczczenie pamięci jednego z najznakomitszych żołnierzy II RP, uczestnika wojny Polsko-Bolszewickiej, Kampanii Wrześniowej oraz Powstania Warszawskiego, wolontariusza do Auschwitz, autora “Raportów Pileckiego”, członka organizacji niepodległościowych walczących z okupantem niemieckim, a także sowieckim.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments