Najbliższy weekend w Lublinie będzie pełen atrakcji. Wciąż pozostajemy w klimacie muzycznych imprez plenerowych, tym razem na terenach zielonych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Dla osób, które wolą rozrywkę innego rodzaju również znajdzie się wiele wydarzeń: spektakle, spotkania i imprezy kulinarne. Zobaczcie nasze cotygodniowe zestawienie wydarzeń w mieście.

Feliniada WSEIada 2019

W sobotę i niedzielę czeka nas moc koncertów organizowanych na terenach zielonych Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, ul. Dobrzańskiego 33 (Felin). W sobotę, 18 maja, zagrają Bevaues, Pierre Nietzsche, Igor Krucjata/Zgredo, Sarius, Kali i Łąki Łan. W niedzielę, 19 maja, wystąpią Malibu, Megustar, Miły Pan, Top Girl i Akcent. Koncerty rozpoczną się o godz. 16.

Bilety do teatru za 350 groszy

Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie zaprasza w sobotę, 18 maja, na Dzień Teatru Publicznego, któremu towarzyszy akcja „Bilet do teatru za 350 groszy” (3,5 zł). Weźmie w niej udział blisko 100 teatrów z kilkudziesięciu polskich miast.

O godz. 19 będziecie mogli zobaczyć spektakl w reżyserii Remigiusza Brzyka “Bracia Grimm dla dorosłych”. Bilety w specjalnej cenie 350 groszy będą jak co roku dostępne tylko w kasie teatru w dniu wydarzenia, czyli 18 maja od godziny 12:00. Jedna osoba może kupić maksymalnie dwa bilety.

Lubelskie Dni Psa. Start sezonu 2019

Już w niedzielę, 19 maja, odbędzie się otwarcie sezonu Lubelskich Dni Psa w Radości. Na opiekunów czworonogów i ich pupili czeka wiele atrakcji: śniadanie na trawie, dog yoga, konsultacje z behawiorystami, pokazy i strefa relaksu. Wszyscy, którzy chcą spędzić dzień wraz ze swoim pupilem i innymi miłośnikami psów, powinien zarezerwować sobie czas na niedzielny chillout pod chmurką.

W programie wydarzenia znalazło się nie tylko śniadanie na trawie, ale również konsultacje z behawiorystą, który opowie jak dobrać odpowiednie akcesoria dla pupila, jak prowadzić wspólną zabawę, doradzi w sprawach żywienia i zdradzi nieco ze spacerowego savoir vivre’u.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Start o godzinie 11. Spotkanie potrwa do godz. 15. Na zajęcia z dog yogi obowiązują zapisy u prowadzącej (koszt 10 zł).

Veganmania Lublin 2019

Stowarzyszenie Otwarte Klatki zaprasza na drugą edycję Veganmanii w Lublinie! Największa w Polsce impreza promująca roślinną dietę ponownie zawita do Centrum Kultury przy ul. Peowiaków. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 19 maja. Start o godz. 11.

Podczas spotkania odbędą się wykłady. Wystąpi m.in. Ewa Kędzierska z wykładem “Rośliny to przyszłość – czyli wegańskie kampanie Otwartych Klatek z ich dietetycznym aspektem. Bez spiny jem rośliny!”. Nie zabranie też prezentacji wegańskiego jedzenia oraz nietestowanych na zwierzętach kosmetykach i modnej odzieży. Na fanów kuchni azjatyckiej będzie czekać Pitaya, która będzie szykować springrollsy, sajgonki, zupę pho i wiele innych smakołyków.

Spacer po ulicy Niecałej

Fundacja Szpilka zaprasza w niedzielę, 19 maja, na spacer na ulicę Niecałą. Z perspektywy tej kameralnej uliczki popatrzymy zarówno na ważne wydarzenia dziejów Lublina, jak i na jej mieszkańców mających w nich swój udział. Jedną z takich postaci będzie Józef Czechowicz, poeta najpiękniej chyba piszący o Lublinie.

Spacer poprowadzi Piotr Kurek – licencjonowany przewodnik turystyczny PTTK-u po Lublinie, pasjonat historii i rozwoju miasta. Zwiedzanie rozpocznie się o godz. 11.

Noc Muzeów 2019

Tegoroczna 22. Noc Muzeów rozpocznie się w sobotę, 18 maja. Lubelskie muzea i galerie ponownie otworzą swoje drzwi i zaproszą Was na nocne zwiedzanie. Już od godziny 18 zwiedzicie Kaplicę Trójcy Świętej, Basztę Zamkową, Muzeum Historii Miasta Lublina, Muzeum Martyrologii „Pod Zegarem”, Dworek Wincentego Pola, Muzeum Józefa Czechowicza, Muzeum Bolesława Prusa, Muzeum Stefana Żeromskiego.

W tę noc możemy wybrać się też do Galerii Labirynt na wystawę Marty Krześlak i Mateusza Choróbskiego. W Noc Muzeów zaprasza też Państwowe Muzeum na Majdanku.

Międzynarodowy turniej bike polo

Już w najbliższą sobotę i niedzielę (18-19 maja) na multisportowym boisku przy Szkole Podstawowej nr 43 (ul. Śliwińskiego 5) odbędą się zawody bike polo. Mecze odbywać się będą w godzinach 10-17. Do Lublina przyjadą najlepsze polskie drużyny oraz goście z zagranicy. Na turniej zarejestrowały się osoby z Wielkiej Brytanii, Białorusi, Litwy, Ukrainy.

Jest to już siódmy turniej organizowany w Lublinie na boisku wybudowanym w ramach Budżetu Obywatelskiego (pomysłodawca: Szymon Furmaniak, Bike Polo Lublin). To także kolejny międzynarodowy turniej. Gra polega na tym, żeby jeżdżąc na rowerze strzelić bramki przeciwnikom poprzez uderzenie piłeczki specjalnym kijem do gry. Drużyny są trzyosobowe, w czasie gry nie dotykamy nogą ziemi, mecz trwa 10 minut lub kończy się po piątej bramce dla jednej z drużyn.

Kilometr dla Hospicjum

W niedzielę, 19 maja, odbędzie się charytatywny bieg na Stadionie Lekkoatletycznym przy ul. Piłsudskiego 22. Całkowity dochód z pakietów startowych zostanie przeznaczony na opiekę nad podopiecznych hospicjum im. Małego Księcia.

Kilometr dla Hospicjum rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do ok. 16:00. Opłata za pakiet startowy wynosi minimum 20 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments