Zdjęcie Aleksandry Szyszko, naszej dziennikarki i fotoreporterki znalazło się wśród najlepszych zdjęć ubiegłego roku w prestiżowym konkursie fotograficznym. Ola dostała nominację w kategorii Grand Press Photo Young.

Za nami finał Grand Press Photo, prestiżowej nagrody dla fotoreporterów, która podsumowuje rok fotograficznych działań. Do konkursu zgłoszono 4500 zdjęć. Oceniane były w siedmiu kategoriach w grupie zdjęć pojedynczych i w pięciu kategoriach w grupie reportaży. Do finału zakwalifikowano 58 zdjęć pojedynczych, 11 reportaży i cztery projekty dokumentalne. Nagrody zostały przyznane w kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka, Portret.

Nasza dziennikarka Aleksandra Szyszko otrzymała nominację w kategorii Grand Press Photo Young za zdjęcie wykonane podczas konceru Lao Che, który odbył się na placu Po Farze w ramach Europejskiego Festiwalu Smaku.

Najlepsze zdjęcie roku, zdaniem jury, wykonał Sławomir Kamiński („Gazeta Wyborcza”). Fotografia jego autorstwa przedstawia matkę niepełnosprawnego Jakuba Iwonę Hartwich w starciu z sejmowym strażnikiem.

Grand Press Photo organizowane jest przez magazyn „Press” i Fundację Grand Press. W tym roku konkurs obchodzi swoje 15-lecie. Przeznaczony jest dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments