Koncerty, wystawy i wyjątkowe nowości filmowe – pierwszy weekend stycznia zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Jeżeli zastanawiacie się, co można robić w Lublinie, to przygotowaliśmy dla Was nasze subiektywne zestawienie weekendowych wydarzeń.

Ziemski – Przestrzeń

Zarówno w piątek i sobotę (4-5 stycznia) w Centrum Spotkania Kultur możemy podziwiać wystawę dzieł malarstwa współczesnego Jana Ziemskiego. Jego twórczość wpisuje się w różne fazy rozwoju powojennej sztuki i obecnie domaga się odczytania na nowo. Kolekcja sztuki należy do Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych oraz pochodzi ze zbiorów Muzeum Lubelskiego. Wystawę możemy oglądać do 20 stycznia w godz. 12-18.

Oni

Zespół Konfrontacje Teatralne zaprasza na film „Oni”. Paolo Sorrentino po kilkuletniej przewie wraca do kin serwując wybuchową mieszankę. W komediodramacie „Oni” autor bawi się biografią byłego premiera Włoch, Silvo Berlusconiego, dzięki czemu opowiada o zepsuciu, korupcji oraz odwiecznym mariaży seksu i władzy. Emisja filmu odbędzie się w Centrum Kultury w piątek (4 stycznia) o godz 19.15, w sobotę (5 stycznia) o godz. 17 i w niedzielę (6 stycznia) o godz 19.

Koncert Mazowsza

Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski zaprasza w sobotę (5 stycznia) o godz. 16.30 na wyjątkowy koncert Państwowego Zespoły Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Artyści zaprezentują kolędy i pastorałki. Podczas koncertu będzie możliwość złożenia datków, które zostaną przekazane na ręce Sióstr Benedyktynek-Samarytanek prowadzących ośrodek dla dzieci i sierot z Homla na Białorusi

Zimowa Noc

W piątek (4 stycznia) o godzinie 19 wystąpi Chór Kameralny Filharmonii Lubelskiej pod dyrekcją Dawida Jarząba. Utwory będą nawiązywać do okresu świąteczno-zimowego. Usłyszymy tradycyjne polskie kolędy a cappella oraz wyjątkowy utwór Johna Ruttera „When Icicles Hong” z towarzyszeniem fortepianu. Koncert wprowadzi w urokliwą zimową atmosferę. Ceny biletów rozpoczynają się od 15 zł.

Operetki Czar

W sobotę (5 stycznia) w Filharmonii Lubelskiej odbędzie się koncert Teatru Narodowego Operetki Kijowskiej z programem „Operetki Czar”. Usłyszymy m.in. takie utwory jak: „Baron cygański”, „Księżniczka Czardasza”, czy „Brunetki –blondynki” z repertuaru Jana Kiepury. Bilety kosztują 110 zł. Występ rozpocznie się o godz. 18.

Czy można w taką noc… ZAKOCHAĆ SIĘ?

Przez cały weekend (4-6 stycznia) w Teatrze Muzycznym obejrzymy rewię przebojów. Usłyszymy wiele znanych melodii operetkowych, utwory muzyki filmowej oraz przeboje starego kina. Wydarzenie opowie o miłości i przyjaźni oraz o spotkaniach, które przyspieszają bicie serca. Ceny biletów rozpoczynają się od 60 zł. W piątek i sobotę koncert zaczyna się o godzinie 18, a w niedzielę o godz. 17.

Melomeni

W niedzielę (6 stycznia) w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia w kościele pw. św. Piotra Apostoła odbędzie się koncert zespołu Melomeni, w którego skład wchodzą doświadczeni chórzyści. Wokaliści zaprezentują własny, bogaty repertuar. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.

Czytanie sceniczne dramatów Williama Szekspira

Piwnice Centrum Kultury przeniosą nas w dramatyczny klimat poświęcony twórczości Williama Szekspira. 6 stycznia o godzinie 19 usłyszymy Wieczór Trzech Króli w reżyserii Macieja Gorczyńskiego. Jedna z najpopularniejszych komedii Szekspira stanowić będzie próbę otwarcia formuły „czytania” poprzez język teatru muzycznego, teatru tańca i eksperymentów narracyjnych. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Orszak Trzech Króli

W niedzielę (6 stycznia) ulicami Lublina przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku, wzorem tradycji pierwszej jego edycji wyruszy on z placu Litewskiego. Początek wydarzenia o godzinie 11.30. Kolorowy korowód rozpocznie się oficjalnym koncertem i złożeniem hołdu dzieciątku w ustawionej na Krakowskim Przedmieściu miejskiej szopce.

Stalowe figury  CSK

Do 27 stycznia w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie można oglądać wystawę “Galeria Figur Stalowych”. Znajdziecie na niej dwadzieścia cztery rzeźby inspirowane bohaterami filmów, komiksów oraz bajek i światowe hity motoryzacji w skali 1:1 stworzone przez artystów z całego świata. Eksponatów można dotykać, wchodzić do środka i siadać na nich. Są one wykonane z elementów pochodzących z recyklingu.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments