Koncert Wojtka Cugowskiego, jarmark tradycji, wyjątkowe wystawy – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na nas podczas weekendu. Sprawdźcie, gdzie warto pójść i co zobaczyć od piątku do niedzieli (28-30 maja).

Skende dla dzieci

Lekcje jazdy na deskorolce, doskonalenie rowerowych tricków na pumptracku, zajęcia ruchowo-teatralne, a także nauka cyrkowych sztuczek ze Sztukmistrzami z Lublina – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na najmłodszych w sobotę (29 maja) na terenach zielonych Skende.

Od 10:00 do 11:45 trenerzy z AZS Lublin poprowadzą 2 serie zajęć Athletic Kids, czyli warsztatów lekkoatletycznych w formie gier i zabaw. Miłośników deskorolki z pewnością zainteresują spotkania z Rdzawym Jacem, który w godzinach od 15:00 do 18:00 pokaże, jak bezpiecznie zrobić tricki, a także opowie o kilka słów o historii deskorolki. Ci, którzy wolą aktywności na rowerze, także nie będą się tutaj nudzić. Od 15:00 do 18:00 będzie czekał na nich Maciej Dąbek, który od 13 lat wykonuje akrobacje na rowerze BMX.

Nie zabraknie aktywności dla najmłodszych. Na placu zabaw zlokalizowanym od Al. Spółdzielczości Pracy od godziny 11:00 do 12:00 odbędą się warsztaty teatralno-ruchowe z aktorami Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Od 12:00 do 13:00 kolejne zabawy poprowadzi Fundacja Animatorów i Twórców Kultury “TRACH”.

Dzieci będą mogły także wziąć udział w warsztatach gotowania, prowadzonych przez Agatę Kornacką, autorkę bloga „Czas na Zielone”. Podczas spotkania, w godzinach od 15:00 do 16:30, najmłodsi poznają zamienniki cukru i samodzielnie przygotują zdrowe słodycze.

Ale to nie wszystko! Po południu, w godzinach od 17:00 do 19:00 czeka prawdziwa niespodzianka dla fanów sztuki cyrkowej. Na terenach zielonych Skende powstanie “Miasteczko Cyrkowych Inspiracji” czyli miejsce, w którym każdy, od malucha po dorosłego, będzie mógł odkryć w sobie Sztukmistrza i nauczyć się żonglerki, tańca w powietrzu, chodzenia po linie, czy sztuczek z hula-hop. Na koniec Fundacja Sztukmistrze zaprezentuje specjalny pokaz. Warsztaty są bezpłatne. Nie obowiązują zapisy, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność pojawienia się na miejscu. Aby uzupełnić kalorie po aktywnościach, które tego dnia odbędą się w Skende, organizatorzy przygotowali słodką przekąskę dla każdego uczestnika warsztatów.

Jarmark na Lubartowskiej

Na Lubartowską 77 zaprasza Jarmark Lubelski. Lokalni wystawcy czekają na Was w hali wystawowej w każdą sobotę od godziny 7.30 do 13. W sobotę (29 maja) będzie można nabyć tam głównie świeże, sezonowe warzywa.

Jarmark Tradycji

Jarmark Tradycji wrócił na ulicę Szambelańską w Lublinie. Co weekend można tam kupić tradycyjne, regionalne potrawy pochodzące z Lubelszczyzny. Wystawcy czekają na Was od piątku do niedzieli od godziny 10 do późnych godzin wieczornych. U wystawców znajdziecie lubelskie cebularze, miody, kwasy chlebowe, a także ręcznie robioną i ozdabianą biżuterię.

Lodowe niespodzianki 

Z okazji otwarcia punktu w nowej lokalizacji i zbliżającego się Dnia Dziecka, BOSKO przygotowało szereg atrakcji. Od soboty (29 maja) do wtorku (1 czerwca) w całej sieci czekać będą pyszności dla najmłodszych – ulubione smaki dzieci: Kinder Jajo, M&M’s i sorbet truskawkowy oraz bestsellerowy deser Kinder Jajo stacjonarnie albo na wynos w promocyjnej cenie 10 zł. Również od soboty na najmniejszych fanów BOSKO w Domku Saskim czekać będą dekoracje balonowe i balony z helem do zabrania ze sobą na spacer po ogrodzie.

Mecz Motoru Lublin

W sobotę (29 maja) o godzinie 18 na Arenie Lublin lubelski Motor zmierzy się z drużyną Górnik Polkowice. Spotkanie będzie bardzo emocjonujące, bo Górnik jest liderem tabeli. Bilety możecie nabyć w cenie 15 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy). Zgodnie z wytycznymi rządowymi mecz zostanie rozegrany przy zapełnieniu 25 procent stadionu.

Koncert Wojtka Cugowskiego 

W niedzielę (30 maja) w Akademickim Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka wystąpi Wojtek Cugowski i Bartek Jończyk. Koncert odbędzie się z udziałem publiczności i rozpocznie się o godzinie 20. Wstęp na koncert jest bezpłatny, jednak konieczna jest rezerwacja miejsc. Link do formularza zgłoszeniowego znajdziecie tutaj

Wake Park

Możecie korzystać z oferty zabaw na wodzie i testowania sprzętu w Wake Park Lublin. To nowe miejsce na mapie Lublina, które znajduje się nad Zalewem Zemborzyckim. Mistrzowie Polski w wakeboardingu, czyli Dawid Balas i Patryk Gawron nauczą wszystkich chętnych tricków i sekretów wakeboardingu. W Wake Parku znajdziecie też ofertę dla mniej i bardziej zaawansowanych miłośników sportów wodnych oraz atrakcyjne karnety na cały sezon 2021.

Lubelska Giełda Staroci

Cieszą się kolekcjonerzy, ale i mieszkańcy, bo w niedzielę (30 maja) ponownie będzie można wziąć udział w Lubelskiej Giełdzie Staroci. Wystawców będzie można spotkać od godziny 7 na ulicy Kowalskiej i placu Zamkowym. W giełdzie tradycyjnie weźmie udział kilkudziesięciu kolekcjonerów z całego województwa. Można tu kupić nie tylko stare meble, ale i porcelanę, płyty, biżuterię i monety.

Zwiedzanie muzeum

W weekend warto również wybrać się do Muzeum Narodowego w Lublinie. Muzeum jest czynne od środy do niedzieli od 10 do 17. Bilety możecie nabyć w kasie muzeum. Za bilet normalny na pełen pakiet zwiedzania (Zamek Lubelski, Kaplica Trójcy Świętej) zapłacicie 40 zł, a za bilet ulgowy 30 zł. Za zwiedzanie samego zamku zapłacicie 20 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy). Za bilet do Kaplicy Trójcy Świętej zapłacicie 15 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy). Za wejście na donżon zapłacicie 10 zł (bilet normalny) i 8 zł (bilet ulgowy).

Spacer po Parku Ludowym

Dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców cieszy się Park Ludowy. To dobre miejsce nie tylko na wiosenny rodzinny spacer, ale też na wyjście z psem, bo w parku znajdują się między innymi liczne wybiegi dla psów. Dla najmłodszych są dostępne place zabaw i instrumenty do grania, a dla fanów sportu rowerowy bike park.

Wystawy w CSK

Wziąć udział możecie również w kolejnej już edycji Festiwalu Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”. Bezpłatnie dostępna jest między innymi wystawa prac studentów z różnych uczelni w Polsce pod nazwą „Kasandra”. Prace rozmieszczone są w przestrzeni CSK.

Dodatkowo przez cały weekend dostępna jest wystawa pod hasłem: „Scenografia i co dalej? Bohdan Cieślak” i wystawa „Ekskluzywna odzież robocza, czyli kreacje na czerwonym dywanie”. Na obie wystawy bilety kupicie w kasie CSK. Za bilet normalny zapłacicie 10 zł, a za ulgowy 8 zł.

Spacer w Botaniku

Mieszkańcy Lublina mogą zwiedzić również Ogród Botaniczny UMCS. To dobre miejsce nie tylko na rodzinny spacer, ale też świetna lekcja przyrody dla najmłodszych. Ogród można będzie zwiedzić od poniedziałku do piątku od godziny 9 do 17 oraz w sobotę, niedzielę i święta od 10 do 17. Dla zwiedzających wejście do ogrodu znajduje się od ulicy Willowej. Za bilet normalny do ogrodu w sezonie 2021 zapłacimy 7 zł, a za zwiedzanie ogrodu i Dworku Kościuszków 9 zł. Bilet ulgowy do ogrodu kosztuje 4 zł, a bilet ulgowy do ogrodu i Dworku Kościuszków 5 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
2 lat temu

Cieszyłem sie bardzo i niecierpliwie czekałem na gielde staroci w Lublinie w niedziele 30 maja 2021. Niestety zle moce sprowadziły fatalną pogode i ostatecznie nie pojechalem na tą wspaniałą impreze- i dobrze zrobiłem , mialem duzo starych map i ksiazek oraz grafiki.Dwaj koledzy poinformowali mnie iz pogoda byla fatalna , padało a nawet momentami lało , mialbym sie więc z pyszna gdybym rozlozył swoje stoisko.Jak nie COVID to deszcz, takie to fatum. . Niestety trzeba poczekac az kolejny miesiąc- to strasznie długo . Aż sie prosi aby zrobic w Lublinie giełde 2 razy w miesiącu lub chociaz jedną ale w… Czytaj więcej »