Będą liczne spektakle, pokazy filmów i jarmark – między innymi takie atrakcje czekają na mieszkańców Lublina na nadchodzący weekend. Sprawdźcie na co warto się wybrać od piątku (12 marca) do niedzieli (14 marca).

Kino CSK

W kinie CSK czekają na Was liczne filmy, w tym premiera. Przedstawiamy repertuar seansów na weekend.

Repertuar

Piątek (12 marca): Oto My, premiera (reż. Nir Bergman), godz. 18:00, Amonit, premiera (reż. Francis Lee), godz. 20:00

Sobota (13 marca): Amonit, premiera (reż. Francis Lee), godz. 16:00, Oto My, premiera (reż. Nir Bergman), godz. 18:30, Słudzy (reż. Ivan Ostrochovský), godz. 20:30

Niedziela (14 marca): Oto My, premiera (reż. Nir Bergman), godz. 16:00.

Muzeum Narodowe w Lublinie

Muzeum Narodowe zaprasza w swoje świeżo wyremontowane progi. Zwiedzać je można od piątku (12 marca) do niedzieli (14 marca) w godz. 10-17. Szczególnie warte uwagi są ikony i obrazy cerkiewne ze zbiorów Muzeum Narodowego w Lublinie. Możecie je zobaczyć w nowej Galerii Malarstwa Cerkiewnego. Ukazuje ona specyfikę sztuki cerkiewnej Lubelszczyzny i wielokulturowy charakter regionu.

Przygoda z ogrodnikiem

W niedzielę (14 marca) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie możemy zobaczyć wyjątkowy spektakl komediowy „Przygoda z ogrodnikiem”. W rolach głównych zobaczymy Annę Muchę i Michała Sitarskiego. Początek wydarzenia o godzinie 16.

„Przygoda z ogrodnikiem” to spektakl o małżeństwie Dzikich. Oboje marzyli o karierze aktorskiej, jednak nie poszła im ona najlepiej. Znacznie więcej sukcesów niż na scenie osiągają w biznesie – radząc innym, jak żyć. I chociaż jako specjaliści od samorozwoju świetnie się sprawdzają, to prywatnie dogadują się coraz gorzej.

Bilety możecie nabyć w cenie  55, 75, 95, 110 i 130 zł.

Oprowadzanie po wystawie

Można też obejrzeć wystawę Powiększenie 2, gdzie zobaczymy ceramiczne rzeźby-szczury Moniki Zadurskiej-Bielak. Oprowadzanie po wystawie Powiększenie 2 odbędzie się w Galerii Labirynt w Plazie na ul. Lipowej 13 (wejście od ul. Ofiar Katynia). Obowiązują zapisy.

Jarmark na Lubartowskiej

W każdą sobotę marca w godzinach 7.30-13.00 na hali przy ul. Lubartowskiej 77 odbywa się Jarmark Lubelski. Jarmark to wydarzenie, które skupia lokalnych rolników i producentów żywności, którzy sprzedają swoje ekologiczne produkty. Jarmark Lubelski skupia społeczność ponad 60 wystawców, w tym rolników i rękodzielników.

Debata w Centrum Kultury

„OTCHŁANIE. Czy sztuka potrzebuje ofiary?” to cykl debat mający na celu pogłębienie aktualnej dyskusji zogniskowanej wokół problemu przemocy w sztuce. W najbliższą niedzielę gośćmi spotkania otwierającego cykl będą: psychoterapeutka Zofia Milska-Wrzosińska oraz filozof i eseista — Piotr Augustyniak. W spotkaniu możecie wziąć udział w niedzielę (14 marca) o godz. 17 w Centrum Kultury w Lublinie.

Wydarzenie odbędzie się online, jak i na żywo. Liczba miejsc jest ograniczona. Wstęp wolny.

Morsowanie nad Zalewem

W niedzielę o godzinie 12 przy tamie nad Zalewem Zemborzyckim możecie wziąć udział w morsowaniu z Lubelskim Klubem Morsów. Wydarzenie jest bezpłatne.

Fot. Joanna Jarosz/ Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments