Pierwszy wrześniowy weekend w Lublinie (3-5 września) zapowiada się atrakcyjnie. Czeka nas między innymi Narodowe Czytanie, przedsmak Europejskiego Festiwalu Smaku, czy Festiwal Wina. Będzie można zobaczyć też nowe pokazy na fontannie multimedialnej na placu Litewskim.

Pokazy fontann

W weekend odbędą się też pokazy multimedialne na fontannie na placu Litewskim. Możecie zobaczyć między innymi nowy pokaz „Wieniawski IMPRO” i „Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego”. Początek o godzinie 21:00. Wstęp wolny.

Program

3 września, piątek – Wydarzenia Kulturalne, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście

4 września, sobota – Wieniawski IMPRO, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Anioły Lubelskie

Jarmark Tradycji na Szambelańskiej

Będzie można nabyć regionalne produkty na Jarmarku Tradycji na ulicy Szambelańskiej. Wystawcy będą na Was czekać w piątek, sobotę i niedzielę od godziny 10 do późnych godzin wieczornych.

U lokalnych producentów będzie można dostać między innymi różnorodne sery, miody, kwas chlebowy, a także ręcznie robioną biżuterię. Znajdziecie tam również drewniane zabawki i obrazy. Wstęp wolny.

Wystawa w Muzeum Narodowym

W Muzeum Narodowym w Lublinie możemy zobaczyć wystawę “Język koloru”. Wystawa obejmuje szeroki wybór dzieł czołowych twórców prezentujących różne kierunki artystyczne XX i początku XXI wieku. Wystawę znajdziecie w Galerii Wystaw Czasowych. Bilety możecie nabyć w kasie Muzeum Narodowego. Wystawę możecie zwiedzić od piątku (3 września) do niedzieli (5 września).

 

Izrael pośród nas

W piątek (3 września) o godzinie 18:30 na placu Litewskim w Lublinie odbędzie się koncert „Izrael pośród nas”. Koncert zagra zespół YeS Duet, który zaprezentuje muzykę klezmerską. Repertuar koncertu obejmuje klasyczne utwory Vivaldiego, Bacha, Sarasate, a także muzykę filmową. Wstęp wolny.

Gala Pasjonatów Tańca w Powietrzu

W piątek (3 września) będziemy mieli okazję wziąć udział w Gali Pasjonatów Tańca w Powietrzu. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20 i gościć będzie w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Gala jest wydarzeniem podczas, którego wystąpią uczestnicy spotkań prezentując swoje najlepsze pokazy. Akrobatyka powietrzna to bardzo widowiskowa dziedzina, a wykonywane akrobacje wymagają wielu lat przygotowań. Podczas gali zaprezentują się zarówno artyści z Polski, jak i zza granicy. Zobaczymy między innymi akrobacje na trapezach, kołach, jak i szarfach.

Wstęp na galę jest darmowy, jednak wymagane są bezpłatne wejściówki, które możecie pobrać tutaj

Wystawa fotograficzna

W piątek (3 września) o godzinie 18 w Domu Kultury LSM mieszkańcy Lublina mogą wziąć udział w wernisażu wystawy fotograficznej nieżyjącego artysty Jacka Kmiecia pt. „Oczami Jacka”.

Jacek Kmieć urodził się 24 stycznia 1958 roku w Lublinie, a zmarł w roku ubiegłym. Swoją przygodę z fotografią zaczynał w „Fotoklubie” w Domu Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Na wystawie zobaczymy jedną z dzielnic Lublina – LSM – na zdjęciach Jacka Kmiecia. Artysta uwiecznił miejsca związane z tym obszarem miasta, przedstawiając niecodzienne spojrzenie między innymi na budynki przy ulicy Zana, osiedle Słowackiego czy Mickiewicza.

Na wernisaż wstęp jest wolny.

Festiwal Wina

Od soboty (4 września) do niedzieli (5 września) trwać będą targi i kiermasz wina. Do Centrum Spotkania Kultur przyjadą pasjonaci tego trunku z całej Polski. Wydarzenie odbędzie się w ramach Festiwalu Wina 2021.

Kiermasz i targi rozpoczną się o godzinie 10. Aż do godziny 19 będzie można zdegustować najbardziej popularnych, jak i tych wyrafinowanych win od winiarzy z całej Polski. Podczas wydarzenia nie zabraknie też lokalnych winiarzy, którzy chętnie opowiedzą o swoich wyrobach. Degustacja będzie płatna według spożycia.

Wstęp wolny.

Narodowe Czytanie

W sobotę (4 września) w Lublinie odbędzie się Narodowe Czytanie. W tym roku lekturą będzie dramat „Moralność Pani Dulskiej”. Jego fragmenty usłyszycie w wykonaniu aktorów i samorządowców między innymi na placu Litewskim, przed Ratuszem i w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Wstęp wolny.

Pełen program znajdziecie tutaj

Mecz Motoru Lublinie

W sobotę (4 września) na Arenie Lublin piłkarski Motor zmierzy się z drużyną GKS Bełchatów.

Mecz rozpocznie się o godzinie 17. Bilety możecie nabyć w cenie 15 zł (bilet ulgowy) i 20 zł (bilet normalny) na stronie internetowej motorlublin.eu.

Europejski Piknik WSPA

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie zaprasza mieszkańców Lublina na „Europejski Piknik na WySPIE”, który odbędzie się w sobotę (4 września). Wydarzenie potrwa od godziny 10:00 do 14:00 i będzie na parkingu uczelni przy ul. Bursaki 12. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

“Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”

W sobotę (4 września) i w niedzielę (5 września) na placu Teatralnym przed Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się Festiwal “Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”. W te dni, od godziny 10 do 18 możecie zobaczyć poznać lokalną kuchnię województwa lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. W ramach wydarzenia odbędą się dwa konkursy: na najciekawsze stoisko wschodnich ziem Polski, jak i Najlepszy smak wschodnich ziem Polski. Wstęp wolny.

Rozpoczęcie Europejskiego Festiwalu Smaku

W sobotę (4 września) i w niedzielę (5 września) w Muzeum Wsi Lubelskiej rozpocznie się tegoroczna edycja Europejskiego Festiwalu Smaku. To właśnie w lubelskim skansenie od godziny 12:00 do 16:00 trwać będą pokazy kulinarne, warsztaty wyrobu cydru i degustacje. Bilety możecie nabyć w cenie 18 zł (bilet normalny), 9 zł (bilet ulgowy) w kasie Muzeum.

Teatr Osterwy w Lublinie

Sezon wrześniowych spektakli w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie rozpocznie się od darmowego pokazu efektu warsztatów dla młodzieży, które odbyły się pod nazwą „Sieć emocji”. W wydarzeniu będzie można wziąć udział w niedzielę (5 września) o godzinie 18.

III Wojewódzkie Lubelskie Święto Miodu 

W niedzielę (5 września) na Starym Mieście w Lublinie odbędzie się III Wojewódzkie Lubelskie Święto Miodu. Od godziny 9 do 19 trwać będzie miodowy kiermasz. O godzinie 11:30 w Archikatedrze Lubelskiej możemy wziąć udział we mszy świętej. O godzinie 15 będziemy mogli zobaczyć wokół Trybunału Koronnego występy artystyczne.

Pierzak w skansenie 

W niedzielę (5 września) w Muzeum Wsi Lubelskiej będzie można zobaczyć pokazy darcia pierza. Pierzak, bo pod taką nazwą odbędzie się to wydarzenie będzie nawiązywało do dawnych prac wykonywanych kiedyś przez wiejskie gospodynie. Wydarzenie w lubelskim skansenie będzie miało charakter spektaklu w duchu ludowego teatru amatorskiego. Pierzak rozpocznie się o godzinie 14 i potrwa około godzinę.

Bilety możecie nabyć w kasie muzeum w cenie 20 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments