Najbliższy weekend będzie dłuższy niż zazwyczaj. Z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości poniedziałek (12 listopada) będzie wolny. Będziemy mogli uczestniczyć w różnych wydarzeniach przygotowanych z myślą o tym jubileuszu, ale też w wystawach, koncertach, czy spektaklach.

Poczuj smak, poczuj dumę

Akcja odbędzie się w piątek (9 listopada) na placu Litewskim. Związek Sadowników Rzeczpospolitej Polskiej rozda wtedy mieszkańcom Lublina ponad 5 ton jabłek. Celem akcji jest rozpowszechnienie smaku i właściwości zdrowych polskich owoców. Jej hasłem jest „100 jabłek na 100-lecie niepodległości”. Start o godz. 10. Jabłka będą rozdawane do godz. 14.

Wystawa fotografii w CSK

Fot. Robert Pranagal

W piątek (9 listopada) w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej poświęconej roli Lublina w historii odzyskania przez Polskę niepodległości. Na wystawie zobaczymy 40 odbitek fotograficznych wykonanych w szlachetnej, historycznej technice olejowej. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18. Wystawę w CSK będzie można oglądać do 9 grudnia.

Polska Dusza Jazzowa

W piątek (9 listopada) o godz. 18 w Dzielnicowym Domu Kultury Bronowice odbędzie się koncert z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę „Polska Dusza Jazzowa”. Wystąpią Krzysztof Herdzin, Maciej Sikała, Grzegorz Nadolny i Piotr Biskupski. Usłyszymy jazzowe opracowania pieśni Feliksa Nowowiejskiego, autora muzyki do „Roty”. Bilety sprzedawane są w cenie 10 zł.

Koncert GAROU

W piątek (9 listopada) w Hali Globus z okazji jubileuszu 20-lecia swojej pracy artystycznej wystąpi francuski piosenkarz Garou. Koncert rozpocznie się o godz. 19. Usłyszymy jego najbardziej znane utwory, którymi pod koniec lat 90. podbił scenę muzyczną. Bilety od 139 zł.

„Pan Tadeusz” w Lublinie

Po długiej przerwie spektakl „Pan Tadeusz, czyli ostatni zajazd na Litwie” powraca na scenę Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie. W piątek, sobotę i niedzielę (9-11 listopada) o godz. 19, w niedzielę o godz. 18 zobaczymy opowieść, w której aktorzy zaprezentują nam nie tym szlacheckość tamtej epoki, ale i opowieść o nas samych.

15 lat Vavamuffin

W piątek (9 listopada) na scenie Centrum Spotkania Kultur wystąpi zespół Vavamuffin z okazji 15-lecia swojego istnienia na polskiej scenie reggae. Podczas wieczoru zaprezentuje się również Junior Stress. Koncert rozpocznie się o godzinie 20.30. Bilet na koncert kosztuje 20 zł.

Giełda Minerałów i Biżuterii „Skarby Ziemi”

W sobotę i niedzielę (10, 11 listopada) od godz. 10 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie będziemy mieli okazję po raz pięćdziesiąty w Lublinie podziwiać minerały, skamieniałości, meteoryty, kamienie ozdobne, perły i wiele wyrobów wykonanych ze skarbów natury. Podczas wydarzenia będzie można również kupić biżuterię oraz elementy do jej produkcji. Bilety kosztują od 3 do 8 zł.

Koncert w Bazylice

Kolejny koncert z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości w Bazylice oo. Dominikanów odbędzie się w sobotę (10 listopada) o godz. 19. Znakomici artyści wraz z Akademickim Chórem Politechniki Lubelskiej wykonają repertuar składający się z utworów m.in. Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Ignacego Krasickiego i Jacka Kaczmarka. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Polska – Nasza Niepodległa

W niedzielę, 11 listopada, o godz. 18 w Teatrze Muzycznym odbędzie się koncert przypominający pieśni, które pomagały przetrwać trudne chwile w czasach walki o wolność. Usłyszymy arie operowe oraz pieśni patriotyczne. Bilety kupimy w cenie 20 zł.

Koncert w 100-lecie odzyskania niepodległości

Koncert odbędzie się w niedzielę (11 listopada) o godz. 20.15 w Bazylice oo. Dominikanów. Wystąpi Łukasz Jemioła w towarzystwie kwartetu smyczkowego Ladies quartet i zespołu instrumentalnego. Usłyszymy piosenki o wolności utrzymane w radosnym klimacie: „Wolność” Marka Grechuty, „Modlitwę o wschodzie słońca” Jacka Kaczmarskiego czy „Kwiaty ojczyste” Czesława Niemena. Nie zabraknie również „Raduje się serce”, „My pierwsza brygada” i „O mój rozmarynie”.

„Sobowtóry”

W weekend 9-11 listopada w Katolickim Uniwersytecie Lubelskiem odbędzie się premiera spektaklu „Sobowtóry”. Sztuka opowiada o wpływie świata wirtualnego na codzienność, gdzie wszystko staje się ulepszone, poprawione, wyidealizowane. Te internetowe sobowtóry w pewnym momencie przejmują kontrolę, by ostatecznie zaistnieć w świecie realnym. Sztukę zobaczymy w weekend o godz. 19.

Maszt Niepodległości w Lublinie

Na rondzie Dmowskiego kilka dni temu stanęły już wszystkie elementy Masztu Niepodległości, a w niedzielę 11 listopada około godziny 12.45 ma nastąpić oficjalne zawieszenie biało czerwonej flagi i poświęcenie konstrukcji. Ulice przy rondzie zostaną zamknięte, żeby umożliwić zainteresowanym uczestniczenie w uroczystości.

Berberys w Mandragorze

W piątek (9 listopada) restauracja Mandragora zaprasza na koncert zespołu Berberys. Usłyszymy klezmerską muzykę na żywo. Wszystkiego towarzyszyć będzie tradycyjne szabasowe menu i domowa atmosfera.

DWA KOLORY cieszymy się wolnością

Dzielnicowy Dom Kultury SM „Czechów” zaprasza na udział w cyklu wydarzeń w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości. Od czwartku do soboty (6-10 listopada) czeka moc atrakcji: recital Łukasza Jemioły, pokazy taneczne grupy baletowej AURUM, warsztaty plastyczne oraz wystawa plakatów filmowych.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments