Wymiana roślin, giełda staroci i spektakle cyrkowe – ostatni kwietniowy weekend w Lublinie zapowiada się ciekawie. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać od piątku (22 kwietnia) do niedzieli (24 kwietnia) w Lublinie.

Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi, obchodzonego 22 kwietnia, Felicity zorganizowało aż trzy dni świętowania, pełne ekoprezentów, zabawy i wyjątkowych warsztatów. W piątek i sobotę (22 i 23 kwietnia) za zakupy o wartości min. 100 zł można odebrać ekologiczny prezent – sadzonkę z ziołami, ekotorbę lub woreczek na warzywa i owoce. Stoisko z zielonymi upominkami odwiedzający znajdą tuż przy sklepie Media Markt.

W niedzielę (24 kwietnia) Felicity ma dla klientów mini warsztaty ogrodnicze. W godzinach 10 – 19 będzie można wziąć udział i pod okiem specjalisty posadzić rośliny na swój taras, parapet lub balkon. Udział w zabawie jest bezpłatny, a posadzone roślinki można zabrać ze sobą do domu.

Spektakle cyrkowe

Warsztaty Kultury w Lublinie oraz ACKiM UMCS Chatka Żaka zapraszają od 22 do 24 kwietnia na Incydent Polski, czyli najciekawsze propozycje spektakli cyrkowych, które biorą udział w konkursie. Zobaczymy próbki i fragmenty pokazów, nad którymi pracują artyści, a które mają szansę otrzymać wsparcie merytoryczne i finansowe.

Pierwszym pokazem specjalnym będzie „Cruda”Collectif À Sens Unique (Francja)”. Ten spektakl to pełne humoru zanurzenie się w przeszłość byłej gimnastyczki. Wstęp płatny jest 10 zł, a bilety dostępne są na stronie goingapp.pl. Dochód z biletów zostanie przekazany na rzecz wsparcia uchodźców z Ukrainy.

Drugim pokazem będzie „OPTICON czas między 3D a 2D” Eliska Brtnicka. Jest to pokaz specjalny Circus Next, to akrobatyczno-fizyczne widowisko zaprezentowane przez artystów z Czech o utrzymaniu ruchu na nieruchomym zdjęciu. Wstęp bezpłatny.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj

Koncert Łukasza Jemioły

W piątek (22 kwietnia) w studiu muzycznym Radia Lublin zagra Łukasz Jemioła. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00. Łukasz Jemioła to pochodzący z Lublina wokalista i songster. Specjalizuje się w piosenkach retro oraz nurcie americana. Jako gitarzysta swobodnie korzysta z techniki fingerpickingu.

Wejściówki można wygrać na antenie Radia Lublin.

Sprzątanie w dzielnicach

W ramach Dnia Ziemi w piątek (22 kwietnia) i w sobotę (23 kwietnia) odbędzie się akcja sprzątania Lublina. W tym roku do udziału w akcji zgłosiło się 7 dzielnic: Sławin, Sławinek, Bronowice, Felin, Wrotków, Szerokie oraz Węglin Południowy. Wydział Ochrony Środowiska wyposaży wszystkich wolontariuszy w rękawice i worki, zaś odbiór zebranych podczas akcji odpadów zapewnią firmy wywozowe: KOMA Lublin oraz KOM-EKO S.A.

Mecz Motoru Lublin

W sobotę (23 kwietnia) na Arenie, Motor Lublin zagra domowy mecz z drużyną KKS 1925 Kalisz. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:00. Bilety możecie kupić na stronie bilety.motorlublin.eu.

Teksasy i Wojtek Cugowski

W sobotę (23 kwietnia) w Kultowej Klubokawiarni zagra Wojtek Cugowski z zespołem Teksasy. Koncert rozpocznie się o godzinie 20:00.

Teksasy to polski zespół muzyczny wykonujący muzykę bluesową, pochodzący z Lublina. Powstał w Klubie Graffiti pod koniec lat 90. Twórczość formacji przenikają elementy bluesa, rocka, country i texas shuffle.

Bilety możecie nabyć na stronie Kupbilecik.pl w cenie 30 zł.

Lubelska Giełda Staroci

W niedzielę (24 kwietnia) na placu Zamkowym i ul. Kowalskiej ponownie będzie można kupić antyki w ramach Lubelskiej Giełdy Staroci. Kolekcjonerzy czekają na Was od godziny 7 do 14. Wstęp wolny.

VIII Wymiana roślin w Lublinie

W niedzielę (24 kwietnia) W Dzielnicowym Domu Kultur Spółdzielni Mieszkaniowej Czechów odbędzie się wymiana roślin. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00, a cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie podopiecznych Fundacji Epicrates.

Podczas wymiany będzie można kupić, wymienić, ale też sprzedać roślinę. Organizatorzy zapraszają też twórców makram, kwietników i doniczek. To za ile będziecie sprzedawać roślinę jest waszą indywidualną sprawą.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj 

Harmonie Starego Miasta

W niedzielę (24 kwietnia) w Trybunale Koronnym w Lublinie możemy wziąć udział w koncercie w ramach tegorocznej edycji Harmonii Starego Miasta. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00.

Podczas pierwszego koncertu z tego cyklu w Trybunale Koronnym wystąpi Magdalena Kling-Fender (skrzypce), Elżbieta Mrożek-Loska (altówka), Robert Fender (wiolonczela) i Zbigniew Raubo (fortepian). Muzycy zagrają między innymi utwory Beethovena, jak i Brahmsa.

Wstęp wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments