Giełda płyt winylowych, morsowanie, mecz siatkarski i kiermasze – to tylko niektóre z atrakcji, w których możecie wziąć udział w nadchodzący weekend w Lublinie. Sprawdźcie, na co warto się wybrać od piątku (14 stycznia) do niedzieli (16 stycznia).

Teatr Muzyczny w Lublinie

„Hallo Szpicbródka” to propozycja Teatru Muzycznego na ten weekend. Spektakl zobaczymy w piątek (14 stycznia) i w sobotę (15 stycznia) o godzinie 18:00. Bilety można nabyć w cenie 70 i 90 zł w kasie teatru (tel. 81 532 96 65 lub kom. 502 662 956).

Adaptacja to adaptacja sceniczna według scenariusza filmowego Ludwika Starskiego. Dwudziestolecie międzywojenne, Warszawa. Teatrzyk rewiowy „Czerwony Młyn” przeżywa finansowy i artystyczny kryzys. Na scenie i za kulisami, szkoda gadać. Na widowni pustki, a właściciel nie ma już pieniędzy na wypłaty dla artystów. Gdy w Teatrze pojawia się komornik i chce zająć majątek Teatru, niespodziewanie pojawia się także elegancki dżentelmen, inżynier Fred Kampinos i proponuje swoją pomoc w ratowaniu sceny bo… kocha Teatr?

Noc Biologów na UMCS

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią w mury Wydziału Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie powraca Noc Biologów. Wydarzenie odbędzie się w piątek (14 stycznia) i będzie miało formułę hybrydową.

W programie warsztatów znalazły się propozycje zarówno dla najmłodszych, jak również nieco starszych miłośników biologii, a uczestnicy poznawać będą świat biologii poczynając od najmniejszych jego cząstek w laboratorium biologii molekularnej, poprzez tajemnice roślin, grzybów, owadów innych zwierząt i człowieka. Zainteresowani wcielą się w rolę detektywa, laboranta, producenta preparatów prozdrowotnych i kosmetyków.

Zapisać się na wydarzenia można na stronie nocbiologów.pl.

Koncert muzyki wiedeńskiej

W piątek (14 stycznia) w Filharmonii Lubelskiej możemy wysłuchać koncertu muzyki wiedeńskiej. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19. Na scenie zobaczymy Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Lubelskiej, jak i Miłosza Bachonko, zwycięzcę międzynarodowego talent show „Virtuosos V4+”

Bilety na wydarzenie można nabyć wyłącznie online na stronie Filharmonii Lubelskiej.

Teatr Stary w Lublinie

W piątek (14 stycznia) i sobotę (15 stycznia) o godzinie 19, a także w niedzielę (16 stycznia) o godzinie 17 w Teatrze Starym możecie zobaczyć spektakl „Czas kobiety”. Spektakl został przygotowany przez Leszka Mądzika i Annę Marię Jopek. Bilety można nabyć w kasie Teatru Starego w Lublinie.

Giełda płyt winylowych

W piątek (14 stycznia) i w sobotę (15 stycznia) w galerii handlowej Vivo! Lublin odbędzie się giełda płyt winylowych. W wydarzeniu możecie wziąć udział w oba dni od godziny 9 do 21. Wstęp wolny.

Do Vivo przyjadą kolekcjonerzy płyt winylowych, miłośnicy analogowego brzmienia i sprzętu muzycznego w stylu vintage. Na placu eventowym odbędzie się wielki kiermasz, na którym uczestnicy będą mogli znaleźć tysiące płyt winylowych, CD i kaset magnetofonowych z polską i zagraniczną muzyką.

Jarmark na Lubartowskiej 77

W sobotę (15 stycznia) na Lubartowskiej 77 możecie wziąć udział w tradycyjnym jarmarku. Wystawcy będą oferować sezonowe przetwory, chleby, wędliny, a także rękodzieło. Początek o godzinie 9. Wstęp wolny.

Koncert u Dominikanów

W niedzielę (16 stycznia) po mszy świętej o godzinie 20:00 w Bazylice oo. Dominikanów w Lublinie odbędzie się kolędowanie. Zaprasza na nie Duszpasterstwo Absolwentów 2.0. Wstęp wolny.

Morsowanie

W niedzielę (16 stycznia) przy tamie nad Zalewem Zemborzyckim o godzinie 12 będzie można wziąć udział w kąpieli z lubelskimi morsami. Aby wejść do wody musisz mieć jedynie ręcznik, strój kąpielowy, rękawiczki i czapkę.

Mecz LUK Lublin

W sobotę (15 stycznia) o godzinie 20:30 w Hali Globus siatkarze LUK Lublin zagrają kolejne spotkanie w ramach Plus Ligi. Tym razem zmierzą się oni z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Bilety możecie nabyć w cenie 40 zł (bilet normalny) i 30 zł (bilet ulgowy). Kasy będą otwarte od godziny 18:30. Drzwi hali otwarte będą od godziny 19:30.

Galeria Saska

Do 31 stycznia możemy zobaczyć wystawę Piotra Młodożeńca na Ogrodzeniu Ogrodu Saskiego w Lublinie. Wystawa prezentuje twórczość Piotra Młodożeńca – grafika, malarza, rysownika, projektanta, autor filmów animowanych, ilustracji książkowych i prasowych.

W 1981 roku ukończył studia na wydziale grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego. Młodożeniec projektujac plakaty korzysta często z komputera, jest jednym z pierwszych artystów, który zaczął wykorzystywać to narzędzie w swojej twórczości.

Icemania

Od piątku (14 stycznia) do niedzieli (16 stycznia) możecie wybrać się na lodowisko Icemania. Bilet normalny 60 minutowy (piątek) kupicie w cenie 14 zł, a weekendowy (sobota i niedziela) w cenie 18 zł.

W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa sanitarnego sprzedaż biletów na lodowisko w sezonie 2020/2021 jest prowadzona wyłącznie przez internet. Bilety można kupować na stronie icemania.lublin.eu.

Jarmark Tradycji na Szambelańskiej

Od piątku (14 stycznia) do niedzieli (16 stycznia) przed Trybunałem Koronnym w Lublinie będzie można nabyć ręcznie robioną biżuterię, świąteczne ciasta, a także miody i sery. To wszystko odbędzie się w ramach świątecznej edycji Jarmarku Tradycji. Wystawcy czekać na Was będą od godziny 10 do późnych godzin wieczornych.

Wystawa w Muzeum Narodowym

W Muzeum Narodowym w Lublinie możecie zwiedzić wystawę: „Z Wawelu do Lublina. Skarby z królewskiego dworu. Wystawa ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu et non solum”. Jest ona czynna w godzinach otwarcia Zamku. Bilety do nabycia w kasie przed wejściem do muzeum.

Park Iluminacji

Przez cały weekend możecie odwiedzić Park Iluminacji w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Główną atrakcją jest „Botaniczna Podróż”, czyli multimedialny spacer wśród pięknych drzew i krzewów Ogrodu, dzięki któremu odbędziemy prawdziwą „botaniczną podróż” dookoła świata. Poznając drzewa i krzewy różnych kontynentów, będzie można równocześnie odkrywać kolejne krainy wyczarowane światłem, dźwiękiem i efektami multimedialnymi.

Wstęp do parku od godziny 16:20. Od piątku do niedzieli za bilet normalny zapłacicie 26 zł, ulgowy 23 zł, a rodzinny 89 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments