Będzie Jarmark Koński, sportowe emocje i koncerty – najbliższy weekend w Lublinie będzie naprawdę atrakcyjny. Sprawdźcie, na co warto się wybrać i co można zobaczyć.

Dni Młodzieży 2021

W piątek (11 czerwca) w Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego będziemy mogli wziąć udział w koncertach młodych artystów. Wystąpią oni w ramach Dni Młodzieży 2021 organizowanych przez Młodzieżową Radę Miasta Lublin. Start o godzinie 15. Wstęp wolny

Program

15:00 – Zespół MRML
15:20 – Ale Kwintet!
15:55 – Hania Szczepaniak
16:10 – Studio Piosenki Metro
16:45 – Jakub Guc
17:00 – Kinga Skoczylas
17:10 – Indygo
17:50 – Emil Robak
18:10 – Aniela Bogusz
18:25 – Bez Szlifu

Lubelski Test Coopera

W piątek (11 czerwca) i w sobotę (12 czerwca) na stadionie lekkoatletycznym mieszkańcy mogą wziąć udział w kolejnym Teście Coopera. To bezpłatny test sprawnościowy w 20 osobowych grupach.

W teście Coopera mogą wziąć udział wszyscy bez względu na wiek i poziom sprawności. Jest on jednak skierowany w dużej mierze do biegaczy. Wszyscy, którzy wezmą udział w teście otrzymają pamiątkowy certyfikat. Na pierwszych 100 uczestników będą czekały tradycyjnie pamiątkowe gadżety.

W piątek (11 czerwca) pierwszy bieg rozpocznie się o godzinie 15, a ostatni o 20:30. Natomiast w sobotę (12 czerwca) biegi wystartują o godzinie 9 i zakończą się o 11:30. Biegi odbywają się co 30 minut.

Jarmark Tradycji

Jarmark Tradycji wrócił na ulicę Szambelańską w Lublinie. Co weekend można tam kupić tradycyjne, regionalne potrawy pochodzące z Lubelszczyzny. Wystawcy czekają na Was od piątku do niedzieli od godziny 10 do późnych godzin wieczornych. U wystawców znajdziecie lubelskie cebularze, miody, kwasy chlebowe, a także ręcznie robioną i ozdabianą biżuterię.

Lubartowska 77

Na Lubartowską 77 zaprasza Jarmark Lubelski. Lokalni wystawcy czekają na Was w hali wystawowej w każdą sobotę od godziny 7.30 do 13. Jarmark Lubelski skupia ponad 60 wystawców, wśród których są rolnicy, producenci żywności i rękodzielnicy.

Noc Kultury

Wiszące ryby, ping-pongowe żyrandole i nietoperze na ulicy Dominikańskiej to tylko część z atrakcji, które można oglądać do 21 lipca w ramach Nocy Kultury. Tym razem trwa ona 7 tygodni i ma formułę spacerów w poszukiwaniu instalacji ukrytych w zaułkach Starego Miasta w Lublinie.

Szczegółowy program i mapę instalacji znajdziecie tutaj

Mecz EDACH Budowlanych Lublin

W sobotę (12 czerwca) będzie można kibicować EDACH Budowlanym Lublin. Mecz rozpocznie się o godzinie 14 na boisku przy ul. Krasińskiego 11 w Lublinie. W ten dzień nasi zawodnicy zmierzą się z drużyną Master Pharm Rugby Budowlani SA Łódź. Podczas wydarzenia będzie prowadzona również zbiórka funduszy na najdroższy lek świata dla Nineczki Kropeczki.

Słoneczny Wrotków

Sezon rozpoczął już także MOSiR otwierając baseny na Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim. Z basenów można korzystać od godziny 11 do 19, ale na razie tylko w weekendy (sobota-niedziela).

Szczegółowy cennik znajdziecie tutaj

Festyn na placu Litewskim

W niedzielę (13 czerwca) na placu Litewskim i w jego okolicach odbędzie się kolejna edycja Festynu Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11. Poprzedzi je rajd rowerowy, który wystartuje o godzinie 9:30 sprzed kościoła Św. Rodziny na lubelskich Czubach. Rowerzyści przejadą śladami papieża Jana Pawła II. Na festynie wszystkie atrakcje są bezpłatne. Wydarzenie zakończy się o godzinie 16.

Szczegółowy program znajdziecie tutaj

Zawody rowerowe w Parku Ludowym

W sobotę (12 czerwca) w Parku Ludowym odbędą się wyścigi na czas dla zawodników licencjonowanych oraz amatorów po specjalnym torze typu pumptrack. Każdy z zawodników będzie miał dwa przejazdy, mierzone po wytyczonej pętli toru, najlepszy czas będzie brany do klasyfikacji końcowej i wyłoni zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych. Najszybsi zawodnicy zgarną dyplomy, medale i nagrody a dodatkowo przygotowano nagrodę 500 zł dla zawodnika z najlepszym czasem zawodów, oraz 500 zł dla zawodniczki z najszybszym czasem zawodów.

Harmonogram

9.30 – 10:30 – przyjmowanie zgłoszeń w biurze zawodów
10:30 – otwarcie trasy do obowiązkowego treningu ( Treningi będą podzielone na 30 minutowe bloki w zależności od wieku zawodników)
12:00 – ceremonia otwarcia zawodów, odprawa techniczna
12:15 – 16:00 – wyścigi
16:00 – dekoracje, zamknięcie zawodów Organizator zastrzega możliwość zmiany harmonogramu.

Jarmark Koński w lubelskim skansenie

W niedzielę (13 czerwca) od godziny 12 do 15 w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się XXVI odsłona Jarmarku końskiego. Wydarzenie sięga do życia codziennego prowincjonalnych miasteczek Lubelszczyzny lat 20. i 30. XX w., w których cyklicznie organizowane były targi końskie.

W lubelskim skansenie podczas inscenizacji jarmarku końskiego pojawią się nietuzinkowe postacie gospodarza terenu i komisji targowej, w tym dziedziczek z okolicznych majątków, cygana podsycającego atmosferę handlu oraz Żyda w roli świadka transakcji. Nie zabraknie też dziedzica wybierającego konia do bryczki i młynarza z pomocnikiem szukających odpowiedniego zwierzęcia do cięższej pracy. Będą także karciarze i przechadzający się dziad liczących na zarobek. Porządku na targu będzie pilnował niezawodny posterunkowy.

Wiodącym elementem wydarzenia będzie prezentacja koni, podczas której sprawdzona zostanie ich sprawność i siła poprzez próbę uciągu, a także temperament. Finał targowania się o konia zostanie tradycyjnie przypieczętowany litkupem – opijaniem wódką zawartej transakcji. Inscenizacji będzie towarzyszył pokaz pracy kowala. Zobaczyć będzie można również konie zamieszkujące skansen, do których niedawno dołączyły dwa młode koniki polskie.

Wydarzenie odbędzie się na rynku muzealnego miasteczka. Bilety możecie nabyć w kasie skansenu w cenie 18 zł (bilet normalny) i 9 zł (bilet ulgowy).

Atrakcje w Centrum Spotkania Kultur

W sobotę (12 czerwca) o godzinie 19 możecie zobaczyć spektakl „Dziennik Przebudzenia”. Wydarzenie odbędzie się w Sali Operowej. „Dziennik przebudzenia” to spotkanie świetnej prozy i aktorskiego kunsztu – sztuka w całości oddaje pilchowskie poczucie humoru, zarazem nie ucieka od tematów ostatecznych, przedstawiając próby ich obłaskawienia.

Drugim spektaklem, który możecie zobaczyć toPan i Pani O! „, przygotowany przez Warszawskie Centrum Pantomimy. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 8:00 na placu Teatralnym. Będzie to wizualna komedia bez słów, która żywi się humorem i śmiesznością dnia codziennego. Spektakl zachwyci publiczność w każdym wieku. Wstęp wolny.

W niedzielę (13 czerwca) o godzinie 15:00 w Centrum Spotkania Kultur odbędą się warsztaty „Piłka w grze!, czyli warsztaty z wyobraźni”. Są to warsztaty rozwijające wyobraźnię poprzez pracę animacyjną z niepozorną kolorową piłką. Oparte na działaniach integracyjnych i podstawowych zadaniach aktorskich, pozwolą uczestnikom samodzielnie tworzyć niesamowite światy, w których najzwyklejszy przedmiot codziennego użytku budzi się do życia. Bilety możecie nabyć w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com.

Mecz lubelskich żużlowców

W niedzielę (13 czerwca) Motor Lublin zmierzy się na domowym torze przy Z5 z drużyną Moje Bermudy Stal Gorzów. Mecz rozpocznie się o godzinie 16:30.

A w regionie…

Festyn charytatywny w Nałęczowie

W najbliższy weekend możemy wziąć udział między innymi w charytatywnym pikniku rodzinnym dla Ninki, który odbędzie się w Nałęczowie przy wejściu do parku, na placu przed Urzędem Miejskim. Piknik odbędzie się zarówno w sobotę (12 czerwca), jak i w niedzielę (13 czerwca). Rozpocznie się on o godzinie 10, jednak największych atrakcji możemy spodziewać się o godzinie 13. W niedzielę na pikniku wystąpi Łukasz Jemioła i zespół B6. Następnie wystąpią przedszkolaki z „Kolorowych Kredek” z Nałęczowa. Dodatkowo z literatami będzie można poczytać „Lalkę”, będą też rzeźbiarze.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments