Noc Kultury, eko piknik, koncerty, a także festiwal kolorów – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekają na mieszkańców Lublina w pierwszy czerwcowy weekend. Sprawdziliśmy na co warto się wybrać i co zobaczyć od piątku (3 czerwca) do niedzieli (5 czerwca).

Fundacja Szpilka 

W piątek (3 czerwca) o godzinie 17 odbędzie się ostatnie spotkanie z cyklu “Jak to robią dziewczyny”. Tym razem poświęcone będzie sztukom plastycznym. W spotkaniu wezmą udział: Wika Kaliadziuk, Aneta Nieścior i Luiza Fijałkowska. Po spotkaniu odbędą się warsztaty z Martą Sienkiewicz. Miejsce: Fundacja Szpilka, ul. 3 Maja 22/4. Wstęp wolny.

Pokazy fontann

W weekend możemy zobaczyć pokazy na fontannie multimedialnej. Ze względu na zaplanowaną na sobotę Noc Kultury pokazy zostaną wyświetlone tylko w piątek (3 czerwca). W ten dzień możemy zobaczyć pokaz Czarcia Łapa, Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego i Anioły Lubelskie. Początek wydarzenia o godzinie 21:00. Wstęp jest wolny.

Piknik prozdrowotny

Szeroka oferta badań profilaktycznych i konsultacji medycznych, a także atrakcje dla dzieci i dorosłych to oferta Lubelskich Dni Promujących Zdrowie. Wydarzeniem inaugurującym tegoroczną edycję będzie Rodzinny Festyn Zdrowotny, który odbędzie się w piątek (3 czerwca) w godz. 12.00-18.00 na pl. Kaczyńskiego przy Centrum Kultury w Lublinie.

Lublin z literaturą

W czwartek (2 czerwca) o godzinie 12:00 i w piątek (3 czerwca) o godzinie 13:00 na placu Litewskim odbywać się będą kolejne imprezy z cyklu Lublin z literaturą. W tym tygodniu mieszkańcy będą mogli twórczość Julii Hartwig. Na wydarzenie wstęp jest wolny. Wydarzenie odbywa się pod naszym patronatem.

15-lecie Akademos

„Nie wrócą te lata…” – to hasło koncertu jubileuszowego z okazji 15-lecia Chóru Akademos z Międzynarodowych Szkół Paderewski. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (4 czerwca) o godzinie 18:30 w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Koncert będzie okazją do usłyszenia repertuaru wykonanego w Carnegie Hall oraz dorobku chóralnego z ostatnich 5 lat. Bilety w cenie od 40 do 60 zł.

Miasto Słucha

W niedzielę (5 czerwca) Fundacja Krajobrazy zaprasza na kolejny koncert muzyczny na trawie, w ramach cyklu niedzielnych spotkań z muzyką “Miasto Słucha”. Tym razem będzie to koncert na skrzypcach, zagra Maksymilian Wosk – utalentowany skrzypek, a także gitarzysta i pianista. Początek o godzinie 15 na terenach Browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej 15 w Lublinie.

Noc Kultury

Po raz 16. uliczki Starego Miasta staną się najbardziej niezwykłymi zakątkami Polski. W nocy z soboty (4 czerwca) na niedzielę (5 czerwca) w Lublinie odbędzie się Noc Kultury. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem Sztuki Stosowanej.

Nasz przewodnik po Nocy Kultury znajdziecie TUTAJ 

Eko Piknik

W sobotę (4 czerwca) nad Zalewem Zemborzyckim mieszkańcy ponownie będą mogli wziąć udział w Eko Pikniku. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 od wspólnego sprzątania terenów zielonych.

Program

Godz. 10:00 Rozgrzewka przed sprzątaniem – Fundacja Bez Miar – organizator Rajdu Nordic Walking
Godz. 10:00-13:00 Wydawanie worków na śmieci i rękawiczek – sprzątanie terenu wokół Zalewu Zemborzyckiego.
Godz. 10.00-15.00 Zabawy, konkursy i animacje na stoiskach Partnerów Pikniku.
Godz. 14:00 Ogłoszenie wyników konkursu.
Godz. 15:00 Zakończenie Eko Pikniku.

Festiwal Kolorów

W Browarze Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie odbędzie się Festiwal Kolorów. W sobotę (4 czerwca) od godziny 15 do 20 co pół godziny zorganizowane będą wybuchy kolorowych proszków przy najbardziej popularnej muzyce granej przez DJ na żywo. Podczas wydarzenia dostępna będzie strefa foodtrucków, w której zjecie między innymi frytki, burgery i słodkości.

Nightskating

Spotkają się przez Decathlonem Lublin Węglin, aby w sobotę (4 czerwca) o godzinie 20 wyruszyć przez miasto w ramach Nocy Kultury. Rolkarze spotkają się w ramach przejazdu Nightskating i pokonają trasę długości 19 km.

Zamkowa wymiana roślin

W niedzielę (5 czerwca) na dziedzińcu Zamku Lubelskiego będziemy mogli wziąć udział w drugiej edycji Zamkowej Wymiany Roślin. Początek wydarzenia o godzinie 11:00.

II Zamkowa Wymiana Roślin na dziedzińcu Zamku Lubelskiego to okazja nie tylko do zdobycia nowych zaszczepek, sadzonek, i dorosłych okazów, które zazielenią Wasze wnętrza, ale przede wszystkim pretekst do zapoznania się ze zbiorami naszego muzeum o motywach roślinnych.

Motocyklowy Dzień Dziecka

W niedzielę (5 czerwca) na placu Zamkowym w Lublinie odbędzie się Motocyklowy Dzień Dziecka. W tym roku lubelscy motocykliści zawiozą dary dla dzieci z trzech lubelskich placówek. Początek wydarzenia o godzinie 11:30.

W tym roku dary dostaną dzieci z Pogotowia Opiekuńczego w Lublinie, Domu Dziecka przy ul. Sierocej oraz Pogodnego Domu. Motocykliści spotkają się na placu Zamkowym o godzinie 11:30, aby zapakować dary. O godzinie 12:00 przejadą na ul. Pogodną 31, gdzie przekażą upominki.

Fot. Zdjęcie archiwalne

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments