W sobotę (4 czerwca) ma ruszyć sezon na Słonecznym Wrotkowie. O ile pogoda pozwoli. Do końca miesiąca mieszkańcy będą mogli skorzystać z basenów jedynie w weekendy. Od lipca kompleks będzie czynny już przez cały tydzień.

AKTUALIZACJA: Słoneczny Wrotków zostanie otwarty 4 czerwca

– Jeszcze dziś (piątek – przyp.red.) po południu zapadnie decyzja, czy uruchomimy baseny w ten weekend – podkreśla Miłosz Bednarczyk, rzecznik prasowy MOSiR. Wszystko zależeć będzie od warunków pogodowych.

W czerwcu baseny będą czynne w najbliższy weekend (4 i 5 czerwca), a także 11 i 12 czerwca, 18 i 19 czerwca oraz 25 i 26 czerwca.

MOSiR zaprezentował również tegoroczny cennik biletów. Za bilet normalny (dorośli) będziemy musieli zapłacić 35 zł, za młodzieżowy (do 18 roku życia) 23 zł, a za bilet grupowy 16 zł. Dzieci do ukończenia 12 roku życia bilet mogą nabyć w cenie 12 zł. Czas przebywania w kompleksie jest nielimitowany.

Z tegorocznego cennika wynika, że klienci zapłacą za bilet normalny (dla dorosłych) o 14 zł więcej niż rok wcześniej, młodzież do 18 roku życia 9 zł więcej, a dzieci do ukończenia 12 roku życia 5 zł więcej.

Słoneczny Wrotków

Kompleks składa się z 5 basenów rekreacyjnych o różnej wielkości: basenu pływackiego, basenu 25-metrowego, dwóch basenów 12 metrowych oraz 7-metrowego brodzika. Na terenie obiektu  znajduje się również 100-metrowa zjeżdżalnia ,,anakonda”, trójtorowa zjeżdżalnia rodzinna, zjeżdżalnia ,,cebula”, wodny plac zabaw, boisko do siatkówki, wyspa piratów – plac zabaw dla dzieci, restauracja oraz zaplecze sanitarne. Nadzór nad bezpiecznym i prawidłowym funkcjonowaniem kompleksu zapewniają wykwalifikowani ratownicy i wyposażona w monitoring służba ochrony.

W pobliżu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego, która w swojej ofercie posiada kajaki jedno i dwuosobowe, rowery wodne, rowery górskie, sprzęt do windsurfingu. Wypożyczalnia pełni także rolę zaplecza dla obsługi spływów kajakowych. W części niepłatnej okalającej kompleks basenowy znajdują się punkty gastronomiczne wraz z infrastrukturą dla klientów i ich dzieci – brodzik z uzdatnioną wodą, place zabaw i urządzenia do ćwiczeń.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments