Będą koncerty, jarmarki, różnorodne wystawy, a także coś dla tych, którzy chcą aktywnie spędzić czas. Sprawdziliśmy na co warto wybrać się od piątku (21 stycznia) do niedzieli (23 stycznia) w Lublinie.

XII Przegląd Kolędniczy

40 zespołów kolędniczych będziemy mogli usłyszeć od piątku (21 stycznia) do niedzieli (23 stycznia) w Domu Kultury LSM. Przegląd odbędzie się po raz XII i rozpocznie się pierwszego dnia o godzinie 10. Wstęp wolny.

Koncert WIR

W piątek (21 stycznia) w Cafe Lulu (ul. Jasna 7) wystąpi WIR. Godzina 21. Bilety 15 zł. WIR to muzycy którzy postanowili opracować w nowy sposób songi króla polskiego bluesa. Zespół powstał z inicjatywy Jacka Sribniaka, który zaprosił do współpracy Macieja Wójtowicza, Marka Nieściora, Andrzeja Deryło oraz Anetę Nieścior.

Koncert karnawałowy

Karnawałowej zabawy ciąg dalszy, a skoro dobra zabawa to oczywiście muzyka filmowa i musicalowa w Filharmonii Lubelskiej. Koncert w najbliższy piątek i sobotę to idealna propozycja na zimowy wieczór, który dzięki wybitnym solistom i Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Lubelskiej wypełni się muzyką ze wspaniałych broadwayowskich musicali oraz hollywoodzkich filmów. W piątek początek o godz. 19, a sobotę o godz. 18. Ceny biletów: 80 zł normalny, 70 zł ulgowy, 25 zł szkolny.

Icemania

Od piątku (21 stycznia) do niedzieli (23 stycznia) możecie wybrać się na lodowisko Icemania. Bilet normalny 60 minutowy (piątek) kupicie w cenie 14 zł, a weekendowy (sobota i niedziela) w cenie 18 zł.

W celu zapewnienia większego bezpieczeństwa sanitarnego sprzedaż biletów na lodowisko w sezonie 2020/2021 jest prowadzona wyłącznie przez internet. Bilety można kupować na stronie icemania.lublin.eu.

Lodowisko przy ul. Radzyńskiej

Lodowisko przy ul. Radzyńskiej 5 w Lublinie czeka na miłośników jazdy na łyżwach. Lodowisko jest bezpłatne, ale warunkiem jazdy jest posiadanie własnych łyżew. Lodowisko czynne jest w piątki od godziny 16 do 20, jak i w weekendy od godziny 9 do 14. Wstęp bezpłatny.

Jarmark Tradycji na Szambelańskiej

Od piątku (21 stycznia) do niedzieli (23 stycznia) przed Trybunałem Koronnym w Lublinie będzie można nabyć ręcznie robioną biżuterię, świąteczne ciasta, a także miody i sery. To wszystko odbędzie się w ramach świątecznej edycji Jarmarku Tradycji. Wystawcy czekać na Was będą od godziny 10 do późnych godzin wieczornych.

Lubelski Meet Up Zero Waste

W sobotę (22 stycznia) w Centrum Kultury odbędzie się Lubelski Meet Up Zero Waste. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14 w sali kinowej CK. W spotkaniu wezmą udział lubelscy działacze, przedsiębiorcy i mieszkańcy, którzy opowiedzą, jak wygląda dbanie o środowisko naturalne i siebie nawzajem w czasie pandemii.

Na wydarzenie obowiązują rezerwacje darmowych wejściówek w kasie lub na stronie internetowej Centrum Kultury.

Rekrutacja do Tytanów

W sobotę (22 stycznia) w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Grabskiego zorganizowana zostanie rekrutacja do drużyny futbolu amerykańskiego, czyli Tytanów Lublin. W rekrutacji mogą wziąć udział wszyscy chętni, a rozpocznie się ona o godzinie 13. Wstęp wolny.

Jarmark na Lubartowskiej 77

W sobotę (22 stycznia) na Lubartowskiej 77 możecie wziąć udział w tradycyjnym jarmarku. Wystawcy będą oferować sezonowe przetwory, chleby, wędliny, a także rękodzieło. Początek o godzinie 9. Wstęp wolny.

Uważne Śpiewograjki

W najbliższą niedzielę (23 stycznia) Filharmonia Lubelska zaprasza całe rodziny na pierwsze w tym roku kalendarzowym Uważne Śpiewograjki. Będzie to specjalny odcinek poświęcony naszym kochanym babciom i dziadkom z okazji ich święta. Jak co miesiąc czeka nas wiele zabaw i aktywności muzycznych. Pojawi się również gość specjalny, Wojciech Kopyciński, puzonista orkiestry. Start o godz. 10 i 11.30.

Morsowanie

W niedzielę (23 stycznia) przy tamie nad Zalewem Zemborzyckim o godzinie 12 będzie można wziąć udział w kąpieli z lubelskimi morsami. Aby wejść do wody musisz mieć jedynie ręcznik, strój kąpielowy, rękawiczki i czapkę.

Koncert Kairos

Męski zespół wokalny „Kairos” zagra koncert pod hasłem „Kolędy świata”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę (23 stycznia) o godzinie 15 w kościele rektoralnym św. Piotra Apostoła przy ul. Królewskiej w Lublinie.

Podczas wydarzenia męski zespół wokalny Kairos wykona zarówno polskie, dobrze znane kolędy, jak i te z innych regionów świata. Wstęp wolny.

Galeria Saska

Do 31 stycznia możemy zobaczyć wystawę Piotra Młodożeńca na Ogrodzeniu Ogrodu Saskiego w Lublinie. Wystawa prezentuje twórczość Piotra Młodożeńca – grafika, malarza, rysownika, projektanta, autor filmów animowanych, ilustracji książkowych i prasowych.

W 1981 roku ukończył studia na wydziale grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, w pracowni plakatu prof. Henryka Tomaszewskiego. Młodożeniec projektujac plakaty korzysta często z komputera, jest jednym z pierwszych artystów, który zaczął wykorzystywać to narzędzie w swojej twórczości.

Wystawa w Muzeum Narodowym

W Muzeum Narodowym w Lublinie możecie zwiedzić wystawę: „Z Wawelu do Lublina. Skarby z królewskiego dworu. Wystawa ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu et non solum”. Jest ona czynna w godzinach otwarcia Zamku. Bilety do nabycia w kasie przed wejściem do muzeum.

Park Iluminacji

Przez cały weekend możecie odwiedzić Park Iluminacji w Ogrodzie Botanicznym UMCS. Główną atrakcją jest „Botaniczna Podróż”, czyli multimedialny spacer wśród pięknych drzew i krzewów Ogrodu, dzięki któremu odbędziemy prawdziwą „botaniczną podróż” dookoła świata. Poznając drzewa i krzewy różnych kontynentów, będzie można równocześnie odkrywać kolejne krainy wyczarowane światłem, dźwiękiem i efektami multimedialnymi.

Wstęp do parku od godziny 16:20. Od piątku do niedzieli za bilet normalny zapłacicie 26 zł, ulgowy 23 zł, a rodzinny 89 zł.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments