Będą sportowe emocje, które zapewnią mieszkańcom najlepsze lubelskie drużyny w piłce ręcznej, nożnej, a także rugby. Nie zabraknie też wydarzeń kulturalnych. Sprawdźcie, na co warto się wybrać od piątku (29 października) do niedzieli (31 października).

Spotkanie z Tomaszem Lipińskim

W piątek (29 października) o godzinie 17:00 w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej (Centrum Kultury, Peowiaków 12) odbędzie się spotkanie z Tomaszem Lipińskim. Lipiński to polski muzyk rockowy, wokalista, autor tekstów, kompozytor i gitarzysta, lider i współzałożyciel zespołów Brygada Kryzys, Tilt i Fotoness. Jest również autorem muzyki filmowej. Od 2011 roku zasiada w Radzie Akademii Fonograficznej ZPAV w sekcji muzyki rozrywkowej. Wstęp wolny.

Lubelska Masa Krytyczna

W piątek (29 października) rowerzyści przejadą w pierwszym w tym sezonie przejeździe w ramach Lubelskiej Masy Krytycznej. Tradycyjnie, na swoich jednośladach wystartują o godzinie 18 z placu Litewskiego. Wstęp wolny.

W przestrzeni papieru

Od piątku (29 października) do 29 listopada w Centrum Spotkania Kultur (Galeria Wystaw Czasowych, piętro 1) możecie zobaczyć wystawę Edwarda Barana pt. “W przestrzeni papieru. Malarstwo”. Wystawa prezentuje twórczość Edwarda Barana, dla którego papier stanowi ideową podstawę twórczości i jest głównym tworzywem jego obrazów.

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace z lat 1970-2019 z najbardziej charakterystycznych faz w twórczości Edwarda Barana. Bilety do nabycia w kasie CSK. Wystawa jest czynna od godziny 12 do 18 przez cały weekend.

Klisze Trzech Portrecistek

Odwiedzając Centrum Spotkania Kultur warto również zajrzeć na wystawę Marcina Studzińskiego „Klisze Trzech Portrecistek”. Bilety do nabycia w kasie CSK. Wystawa jest czynna od godziny 12 do 18 przez cały weekend.

Wystawa prezentuje dorobek trzech lubelskich portrecistek: Stanisławy Siurawskiej (1915-2007), Jadwigi Cichockiej (1937-2019) i Renaty Sarnowskiej (ur. 1959), który pomimo rozwoju fotografii cyfrowej nie odszedł w niepamięć. Marcin Sudziński odnalazł i skompletował na przestrzeni lat 2010-2015 dokumentację fotograficzną stworzoną przez trzy lubelskie fotografki.

Kino CSK

W piątek (29 października), w sobotę (30 października) i w niedzielę (31 października) o godzinie 19:00 w kinie CSK możemy zobaczyć film „Furioza”. „Furioza” to bezkompromisowa historia policjantki, która spróbuje rozbić układ, w którym się wychowała. To opowieść o miłości niemożliwej, o ludziach, którzy muszą stanąć po dwóch stronach barykady i tragicznym wyborze pomiędzy uczuciem a przestępczym życiem zgodnym z określonymi zasadami. Bilety do nabycia w kasie CSK i na stronie internetowej instytucji.

Mecz Budowlanych Lublin

W sobotę (30 października) Edach Budowlani Lublin zmierzą się z drużyną Master Pharm Rugby Łódź. Mecz rozpocznie się o godzinie 14 na boisku przy ul. Krasińskiego 11. Bilety możecie nabyć w cenie 10 i 5 zł przy wejściu na stadion.

Mecz Motoru Lublin

W niedzielę (31 października) na Arenie Lublin Motor zmierzy się ze Stalą Rzeszów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16. Bilety na spotkanie możecie nabyć na stronie bilety.motorlublin.eu.

Mecz odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Każdy kibic aż do zajęcia miejsca wyznaczonego na bilecie ma obowiązek zasłaniania ust i nosa.

Mecz piłki ręcznej

W niedzielę (31 października) MKS FunFloor Perła Lublin zagra w Hali Globus z Suzuki Korona Handball Kielce. Mecz rozpocznie się o godzinie 18:30. Bilety na to spotkanie możecie nabyć na stronie internetowej ticketit.pl w cenach od 10 do 30 zł. Spotkanie będzie już 8 serią PGNiG Superligi Kobiet.

Lubelska Giełda Staroci

W niedzielę (31 października) na placu Zamkowym i ul. Kowalskiej ponownie zagoszczą kolekcjonerzy w ramach Lubelskiej Giełdy Staroci. U wystawców będzie można nabyć różnorodne antyki, między innymi meble, lampy, biżuterię i winyle. Giełda rozpocznie się o godzinie 7. Wstęp wolny.

Icemania

Trwa sezon na lubelskim lodowisku. Za bilet weekendowy zapłacicie 18 zł (ulgowy) i 25 zł (normalny). Icemania jest czynna od godziny 12 do 21:15. Przerwy techniczne są zaplanowane od godziny 11:30 do 12:00, od 13:15 do 14:00, od 15:15 do 16:00, od 17:15 do 18:00 i od 19:15 do 20:00.

Gwiezdne wojny w CSK

Przez cały weekend, w Centrum Spotkania Kultur możecie zobaczyć kosmiczną wystawę z pojazdami i statkami ze świata „Gwiezdnych Wojen”. Kolekcja będzie liczyć ponad 30 eksponatów, własnoręcznie wykonanych modeli i postaci z Uniwersum „Gwiezdnych Wojen”.

W CSK możemy zobaczyć, między innymi gigantyczny Sokół Millennium, czterometrowy Nebulon, majestatyczny Star Destroyer, pustynną Barka Jabby, wahadłowiec Kylo Rena, czy maszyny kroczące AT-AT. Nie zabraknie okazji, by stanąć twarzą w twarz z mistrzem Yodą, handlarzem Watto, Droidem bojowym B1 oraz astromechem R5-D4. Bilety do nabycia w kasie CSK.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments