Po roku przerwy związanej z pandemią koronawirusa kwesta na renowację zabytkowych pomników ponownie będzie mogła się odbyć. Tradycyjnie, włączą się w nią również znani artyści, samorządowcy i sportowcy.

Tegoroczna kwesta rozpocznie się w sobotę (30 października) na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie i potrwa do poniedziałku (1 listopada).

W sobotę (30 października) o godzinie 10:00 kwestować będzie gitarzysta Mietek Jurecki, a o godzinie 12:00 Marcin Wroński. W niedzielę (31 października) o godzinie 10:00 spotkamy prezydenta Mariusza Banacha, o godzinie 11:00 wokalistę Łukasza Jemiołę i wokalistę Krzysztofa Cugowskiego. O godz. 12 spotkamy byłego prezydenta Lublina Andrzeja Pruszkowskiego.

W poniedziałek (1 listopada) o godzinie 11:00 kwestować będzie Tomasz Momot i Natalia Wilk oraz posłanka Joanna Mucha.

W tym roku kwesta na pomniki odbędzie się w najwyższym rygorze sanitarnym. Wolontariusze, którzy będą brać w niej udział będą mieć mierzoną temperaturę, a podczas godzin, w których będą zbierać fundusze będą mieć obowiązek zasłaniania ust i nosa. – Nie będą jednak wydawane karteczki, żeby było, jak najmniej kontaktu – Stanisław Santarek, pomysłodawca i organizator kwesty.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments