Zbliżający się weekend nie będzie nudny. Przygotowaliśmy zestawienie weekendowych wydarzeń.

Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych

W piątek (23 listopada) w Targach Lublin rozpoczynają się Lubelskie Targi Piw Rzemieślniczych. Kilkudziesięciu dostawców z Polski i zagranicy przedstawi swoje tradycyjne oraz całkiem nowe trunki. Będą piwa kwaśne, słodkie i z goryczką, jasne i ciemne. A wszystko dopełni strefa foodtrucków z różnorodnymi potrawami. Termin: piątek i sobota, od godziny 16 do północy.

Targi ONA&ON

W sobotę (24 listopada) o godz. 10 w Targach Lublin rozpoczną się Targi ONA&ON – Ślub, Studniówka, Karnawał. Zobaczymy liczne pokazy mody ślubnej oraz dodatków. Nie zabraknie inspiracji na zbliżający się karnawał. Pojawi się wiele stoisk i wystawców świadczących usługi ślubne. Pojawią się auta do ślubu, dekoracje i atrakcje oraz rozmaity wybór biżuterii. Bilety na wydarzenie kosztują od 8 do 20 zł. Targi potrwają do niedzieli do godz. 17.

Przegląd Muzyki Różnej Staś

Centrum Spotkania Kultur zaprasza w piątek (23 listopada) na XXIX Przegląd Muzyki Różnej Staś, w którym może wziąć udział każdy amator muzyki różnej. Będzie można sprawdzić swoje muzyczne umiejętności pod okiem wyjątkowego jury. To wydarzenie zbierze na jednej scenie wielu niedoświadczonych jeszcze artystów, którzy pokażą świeże spojrzenie na muzykę. Przegląd rozpocznie się o godz. 18. Bilety kosztują 5 zł.

Sceny weselne

Czyli historyczna kolacja z „Wesela Wyspiańskiego” będzie się odbywać przez trzy dni. W piątek, sobotę i niedzielę o godz. 19 w 2 PI ER uczestnicy będą mogli zobaczyć, co jedli goście podczas Wesela. Pisarz zdradził tylko, co oni pili. Kolację historyczną z rekonstrukcją dań z wesela w Bronowicach przygotują szef kuchni Jakub Piętowski oraz Sous Chef Mateusz Niewiadomski z Restauracji 2 PI ER. Wejście płatne – 150 zł.

10 tenorów w Filharmonii Lubelskiej

W sobotę (24 listopada) Filharmonia Lubelska zaprasza o godzinie 18 na wyjątkowy występ. Celem projektu jest połączenine kultury Polski i Ukrainy, dlatego zaplanowano koncert 10 wybitnych tenorów z tych państw. Usłyszymy przeboje operetkowe i musicalowe, a także muzykę estradową. Bilety kosztują 110 zł.

Koncert solowy Olega Skrypki

sobotę (24 listopada) Centrum Spotkania Kultur będzie gościć na swojej scenie frontmana legendarnego zespołu „Wopli Widopliasowa” Olega Skrypkę, który przeprowadzi swój autorski wieczór w ramach XI edycji festiwalu „Ukraina w Centrum Lublina”. Artysta zaprezentuje wyjątkowe utwory. Wejście na koncert jest bezpłatne.

Druga Dycha do Maratonu

W niedzielę (25 listopada) rusza Druga Dycha do Maratonu. Bieg rozpocznie się o godzinie 12. Sportowcy ruszą z ul. Krochmalnej. Do przebiegnięcia mają 10-kilometrowy dystans po asfalcie. Podczas niedzielnego biegu zwycięzcy w klasyfikacji generalnej, wiekowej, klasyfikacji Służb Mundurowych oraz klasyfikacji o Puchar Prezesa LPEC na Najszybszego Mieszkańca i Najszybszą Mieszkankę Lublina otrzymają puchary oraz atrakcyjne nagrody od sponsorów biegu. Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal.

Spacery po Lublinie: Lubelskie Murale

W niedzielę (25 listopada) o godzinie 12 rusza comiesięczne spotkanie „Spacery po Lublinie”. Spacer rozpocznie się przy bramie wjazdowej do szpitala Jana Bożego przy ul. Lubartowskiej 81. Zobaczymy ciekawe miejsca, w których podziwiać można street art – sztukę uliczną.

Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

Do niedzieli na deskach Centrum Kultury i Centrum Spotkania Kultur możemy podziwiać artystów z całego świata. W piątek, sobotę i niedzielę program będzie bardzo rozległy. Pokazy będą rozpoczynać się około godziny 18. To już ostatnie dni festiwalu trwającego ponad tydzień. Warto zobaczyć taneczną sztukę na wielkiej scenie.

Ukraina w Centrum Lublina

Wydarzenie potrwa cały weekend. Zaplanowanych zostało wiele koncertów, wykładów oraz warsztatów o tematyce dotykającej Ukrainy, jej problemów i talentów i polsko-ukraińskich przyjaźniach. Czekają nas projekcje filmów, gra miejska o Ukrainie i wieczór autorski Olega Skrypky.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments