W najbliższy weekend w Lublinie odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń. Zaplanowano pikniki rodzinne, warsztaty sportowe i kulinarne oraz wystawy i seanse pod chmurką. Nie będziecie się nudzić. Zobaczcie nasze cotygodniowe zestawienie weekendowych wydarzeń.

Otwarte warsztaty szachowe

Szachy to sport nie dla każdego. Warsztaty połączone z cyklem Turniejów Szachowych odbędą się w piątek, 5 lipca, na Moście Kultury. Impreza dedykowana jest wszystkim chętnym, którzy chcą poprawić swoje umiejętności, a także sprawdzić się podczas walki na żywo z różnymi przeciwnikami. Wydarzenie odbędzie się o godzinie 16.

Wystawa kostiumologiczna „W renesansowym Lublinie”

Od piątku do niedzieli (4-6 lipca) od godziny 10 u Dominikanów na ul. Złotej 9 Fundacja Belriguardo zaprasza na wystawę rekonstrukcji ubiorów “W renesansowym Lublinie”.

Piknik teatralny

W pierwszy weekend lipca rusza cykl teatralnych pikników dzielnicowych. Spektakle dla całych rodzin przedstawią opowieści o współczesnym świecie.

W sobotę, 6 lipca, artyści odwiedzą dzielnicę Kalinowszczyzna. W wąwozie między ul. Kleeberga a ul. Okrzei od godziny 12 do 20 odbędą się spektakle, pikniki rodzinne i zabawa z obrazem „Matejko Foto Challenge”.

Słowiańskie podpłomyki „Na Słomianym Rynku”

W sobotę, 6 lipca, od godziny 13 Fundacja Atoli zaprasza na święto pierwszego chleba na Słomianym Rynku w Lublinie (plac zieleni między ul. Towarowa i Kalinowszczyzna). Święto pierwszego chleba jest pradawnym zwyczajem słowiańskim odbywającym się w czasie pierwszych zbiorów – pod koniec lipca. Te pierwsze wypieki miały zwiastować bogate plony i obfitość w danym roku wszystkim świętującym.

Głównym punktem wydarzenia będzie prezentacja i degustacja tradycyjnych wypieków słowiańskich, czyli podpłomyków robionych ze zbóż charakterystycznych dla naszego regionu.

Potańcówka w skansenie

Muzeum Wsi Lubelskiej zaprasza w sobotę, 6 lipca, na potańcówkę. Podczas tej niecodziennej zabawy pod gołym niebem będzie można posłuchać przedwojennych piosenek i pouczyć się zapomnianych tańców, takich jak fokstrot czy polka. Na gości tradycyjnie już będą czekały zabawy, śpiewy i walczyk kotylionowy. Chętni będą mieli szansę zrobić sobie pamiątkowe zdjęci w specjalnie przygotowanej na tę okazję fotoramce.

W programie znalazł się występ kapeli Hańszczanie, występ Kapela spod Lublina, warsztaty taneczne i kącik zabaw dla dzieci. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19. Bilety kosztują od 6 do 12 zł.

Kuchnia roślinna – warsztaty kulinarne

Agata Kornacka, autorka bloga Czas na zielone, zaprasza na wspólne przygotowanie zupy idealnej na upały. W sobotę, 6 lipca, o godz 11.30 na Moście Kultury odbędą się zajęcia kulinarne pod okiem eksperta.

Lato na placu Litewskim

W niedzielę, 7 lipca, zabierzcie swoje dzieciaki do centrum miasta. Od godziny 12 odbędą się tam warsztaty i akcje animacyjne w ramach projektu Lato na Litewskim. Dzieci wykonają m.in. teatralne elementy scenograficzne, lalki pacynki, a także różne instrumenty muzyczne. Poznają też tańce narodowe oraz uszyją maskotkę – Koziołka lubelskiego. Na placu Litewskim pojawi się także mini plac zabaw, kącik malucha oraz wata cukrowa bez ograniczeń.

Kino w Bramie

W wakacyjne wieczory Kino w Bramie wychodzi z propozycją dla miłośników dobrego kina. Filmy możecie oglądać w bramie przy ulicy Królewskiej 3 w Lublinie. Rozpoczynają się one o godzinie 21. Wstęp na wszystkie seanse jest wolny.

W piątek, 5 lipca, obejrzymy seans „Jaśnie pan szofer”. W sobotę, 6 lipca, na ekranie pojawi się Historia w ożywionych obrazach – Polska Niepodległa.

Rezerwat Dzikich Dzieci

W sobotę i niedzielę (6 i 7 lipca) rezerwat zaprasza na zajęcia tematyczne, dzięki którym wasze pociechy będą miały okazję wyszaleć się i spędzić czas poza murami domu.

W sobotę, 6 lipca, zajęcia „Tropiciel zwierząt”. Od godziny 10 zajęcia ze śledzenia i tropienia. Na te zajęcia obowiązują zapisy. W niedzielę, 7 lipca, odbędzie się spektakl „Latamy” dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Rezerwat zaprasza tego dnia na godzinę 17. W ten dzień wstęp jest wolny.

Lubelskie Spotkania przy Kominku

Turnieje e-sportu znów opanują Lublin. W niedzielę, 7 lipca, ruszają Lubelskie Spotkania przy Kominku. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego swoje umiejętności sprawdzą zapaleni gracze, a przy tym nawiążą nowe znajomości z ludźmi o podobnych zainteresowaniach. Tegoroczne Lubelskie Spotkania przy Kominku poświęcone będą grze Hearthstone. Organizatorzy zapraszają od godziny 12 do Klubu Studenckiego „Kazik”. Wstęp jest bezpłatny.

Kino Perła

Lubelskie kino pod chmurką zaprasza na lipcowe seanse. Wygodne leżaki, delikatny wiaterek i dostęp do napojów to wszystko czego potrzeba w letnie wieczory podczas kinowego seansu. To wszystko znajdziecie przy ul. Bernardyńskiej, na terenach Browaru Perła. Wszystkie seanse odbywają się około godziny 21, po zachodzie słońca.

W piątek, 5 lipca, obejrzymy film „Pan życia i śmierci” . W sobotę, 6 lipca, na ekranie zobaczymy film „Kroll” z cyklu A to Polska właśnie! W niedzielę, 7 lipca, mamy okazję obejrzeć „Niezwykła przygoda fakira…” z cyklu: Świat.

Pokazy fontanny multimedialnej

Emocjonujące laserowe pokazy na tryskającej fontannie na placu Litewskim przyciągają tłumy. W ten weekend również nie zabraknie barwnych opowieści. W piątek, 5 lipca, o godz. 21.30 zobaczymy Unię Narodów oraz Sen o Mieście, a w sobotę, 6 lipca, seans Unia Narodów i Anioły Lubelskie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments