Będzie żarcie na kółkach, wystawa Tamary Łempickiej, ale też koncert z okazji urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć podczas nadchodzącego weekendu w Lublinie.

Zlot Foodtrucków

Od piątku (18 marca) do niedzieli (20 marca) na parkingu przed Areną Lublin będzie można spróbować różnorodnych dań z restauracji na kółkach. W zlocie foodtrucków możecie wziąć udział w piątek (18 marca) od godziny 15 do 21, w sobotę (19 marca) od godziny 12 do 21 i w niedzielę (20 marca) od godziny 12 do 20.

Na uczestników wydarzenia czekać będą przede wszystkim food trucki, w których spotkacie przedstawicieli polskiej areny street foodowej prezentujących kuchnie z całego świata. Nie zabraknie belgijskich frytek, burgerów, a także mini pączków i innych słodkości.

Wstęp wolny.

Wystawa rysunków Tima Daltona

Przez cały weekend w Centrum Spotkania Kultur możemy zobaczyć wystawę Tima Daltona: Instalacja rysunków: Pinakoteka. Wystawa czynna jest w piątek od godziny 10 do 18, a w sobotę i niedzielę od godziny 12 do 18.

Rysunki są sposobem na przemówienie najprostszymi dostępnymi środkami do indywidualnego widza, który natknie się na nie po raz pierwszy. Artysta tworzy obrazy zaczerpnięte z fragmentów mitologii i źródeł poetyckich.

Kino CSK

W piątek (18 marca) o godzinie 10:00 i 19:00, a także w sobotę (19 marca) o godzinie 19:00 i w niedzielę (20 marca) o godzinie 18:00 w Kinie CSK będzie można zobaczyć premierowo film „Przeżyć”.

„Przeżyć” to wzruszająca historia nastolatka uciekającego z matką i rodzeństwem z ogarniętego wojną Afganistanu. Bilety do nabycia w kasie CSK bądź na stronie internetowej instytucji kultury w cenie kilkunastu zł.

Warsztaty „Storyboard of my future life”

W sobotę (19 marca) od godziny 10:30 do 13:30 trwać będą warsztaty „Storyboard of my future life”, w ramach których młodzież będzie spotykać ciekawe osoby – przede wszystkim przedstawicieli zawodów kreatywnych, a w ramach działania, uczestnicy będą tworzyć swoje storyboard ich przyszłości.

Będą to zatem zarówno spotkania z artystami, podróżnikami, filmowcami, sportowcami, skejterami, itp., ale również warsztaty z zakresu działań produkcyjnych i plastycznych dotyczących przede wszystkim przestrzeni sztuki teatralnej i filmowej.

Bilety do nabycia w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com.

Wystawa w Muzeum Narodowym

Od soboty (19 marca) w Muzeum Narodowym w Lublinie można zwiedzać wystawę Tamara Łempicka – kobieta w podróży. Wystawę można zwiedzać w sobotę i niedzielę od godziny 9 do 17. Bilety na wystawę możecie nabyć w kasie muzeum.

Tamara Łempicka, nazywana baronową z pędzlem, wykreowała wizerunek nowoczesnej i niezależnej kobiety sukcesu, dzięki któremu stała się ikoną swoich czasów, a jej nazwisko stało się rozpoznawalne zarówno na Starym Kontynencie, jak i w krajach obu Ameryk.

Obywatele Ukrainy wystawę mogą zwiedzić bezpłatnie.

Siatkarskie emocje

W sobotę (19 marca) w Hali Globus siatkarze LUK Lublin zagrają ostatni w tym sezonie domowy mecz w ramach Plus Ligi. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30, a przeciwnikiem żółto czarnych będzie Trefl Gdańsk.

Bilety na spotkanie możecie nabyć w cenie 40 zł (bilet normalny) i 30 zł (bilet ulgowy) w kasie Hali Globus lub na stronie internetowej LUK Lublin.

Lublin Marszałkowi Piłsudskiemu

W niedzielę (20 marca) w Teatrze Muzycznym w Lublinie o godzinie 15:30 odbędzie się koncert pod hasłem „Lublin Marszałkowi Piłsudskiemu”. Na scenie wystąpią artyści Teatru Muzycznego w Lublinie, Anastazja Szewczenko, a także Orkiestra Reprezentacyjna Piłsudczyków RP. Bilety możecie nabyć w cenie 30 zł w kasie Teatru Muzycznego w Lublinie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments