Przed nami weekend, podczas którego nie zabraknie atrakcji. Sprawdziliśmy, na co warto się wybrać i co zobaczyć w Lublinie od piątku (8 września) do niedzieli (10 września).

Przejazdy superautami

W weekend w godzinach 11-20 w Lublinie zaplanowano przejazdy charytatywne The Rush x Fundacja Fun and Drive x Czuczi. Wydarzenie jest połączone ze zbiórką środków na cele Fundacji Fun and Drive polegające na płatnych przejazdach sportowymi autami (McLaren 720s, Ferrari 488 GTB, Mercedes AMG GTR, BMW M2, Dodge Challenger Hellcat). Przejazdy będą odbywać się po stałych trasach w Lublinie – startować i kończyć się będą pod Galerią Centrum (ul. Kapucyńska). Każdy uczestnik wydarzenia będzie miał możliwość skorzystania z takiego przejazdu na miejscu pasażera. Środki będą wrzucane do puszki Fundacji Fun and Drive. Fundacja zbiera środki na zakup nowoczesnych karetek dla noworodków i wcześniaków.

Poznaj Lublin z Przewodnikiem

W ramach cyklu Poznaj Lublin z Przewodnikiem na wakacje zaplanowano cykl spacerów dla mieszkańców i turystów. Bilety do kupienia na stronie: https://app.evenea.pl/event/poznajlublinzprzewodnikiem219/

HARMONOGRAM:

Sobota: godz. 13:00 / Joanna Szmit / Lublin między wojnami – z kroniki Policji Państwowej

Sobota: godz. 14:00 / Martin’s City Tours / Comunism in Lublin/Poland

Pokazy fontanny

Na placu Litewskim prezentowane będą widowiska na fontannie multimedialnej. W ramach tych pokazów, obejrzeć można prezentację o tytule ,,Lublin is YOUth’’, ściśle związana z obchodami Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.

HARMONOGRAM:

Piątek (8 września) godz. 21:30 – Lublin is YOUth (PL), Inspiruje nas wolność + Anioły Lubelskie

Sobota (9 września) godz. 21:30 – Lublin is YOUth (PL), Symfonia Nauki;

Lublin E-Sport Masters. Turnieje, konkursy i gry towarzyskie

8-10 września w Lublinie odbędzie się LUBLIN E-SPORT MASTERS, czyli cykl turniejów e-sportowych o tytuł Mistrza Miasta Lublin. Wstęp wolny!

„LUBLIN E-SPORT MASTERS” to pierwsze tak rozbudowane wydarzenie e-sportowe w Lublinie. Aż 224 uczestników i kilkuset kibiców w Centrum Kultury w Lublinie oczekują organizatorzy. W ramach szerokiego programu odbędzie się panel edukacyjno-profilaktyczny „Kiedy kończy się przyjemność a zaczyna problem?” na temat bezpiecznego korzystania z Internetu i komputera/konsoli.

Więcej informacji na stronie: https://lubelski.pl/lublin-e-sport-masters-turnieje-konkursy-i-gry-towarzyskie/

Narodowe Czytanie w Ogrodzie Botanicznym UMCS

W najbliższą sobotę w godzinach 11:00-14:00 odbędzie się ogólnopolska akcja pn. Narodowe Czytanie. Wydarzenie odbędzie się już po raz siódmy w Dworku Kościuszków na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS (ul. Willowa, Lublin). Tego dnia cała Polska czytać będzie powieść “Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, jeden z najważniejszych utworów podejmujących tematykę wybuchu powstania styczniowego.

Teraz przyszedł czas… Idzi Radziszewski. Wystawa przed Archikatedrą Lubelską

W ramach wydarzenia Stowarzyszenie Anthill zaprasza na wystawę poświęconą ks. Idziemu Radziszewskiemu, która została zlokalizowana przed Archikatedrą Lubelską. W ramach wydarzenia powstały również katalogi edukacyjne – które można pobrać w Archikatedrze Lubelskiej. Z okazji wydarzenia, Wieża Trynitarska ukaże wizerunek Księdza, a wystawa trafi następnie do kilku lubelskich parafii. 

Wystawę będzie można zobaczyć już od 7 września.

Wystawa „Pożegnanie lata” w Galerii Ratusz

Galeria Ratusz zaprasza na wystawę fotograficzną „Pożegnanie lata”, autorstwa Barbary Sosnowskiej Bałdygi i Stanisława Skomry. Wystawę przygotowaną przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie można zwiedzać w Galerii Ratusz (pl. Łokietka 1) do 29 września br., od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.

Jak z bajki / Małe Laboratorium Muzyki / Młode CSK

„Małe Laboratorium Muzyki” – to cykl spotkań-koncertów z muzyką wokalną i instrumentalną dedykowany dzieciom od 0 do 6 roku życia wraz z opiekunami.
Bilety | dzieci: 20 zł, dorośli: 35 zł|: Kasa CSK oraz https://bilety.csklublin.pl
9-10.09 | godz. 10.00 i 11.15
,,Karmimy duszę i ciało’’. Rusza Europejski Festiwal Smaku
Od 4 do 10 września Lublin stanie się areną jednego z najbardziej oczekiwanych wydarzeń kulinarnych, czyli Europejskiego Festiwalu Smaku. To niezwykłe święto kulinariów przyciąga zarówno lokalnych mieszkańców, jak i turystów pragnących odkryć bogactwo smaków i aromatów, jakie kryją się w kuchni.
XXV Lubelskie Święto Chleba w Muzeum Wsi Lubelskiej
W najbliższą niedzielę w Muzeum Wsi Lubelskiej odbędzie się jubileuszowe, XXV Lubelskie Święto Chleba. Wydarzenie będzie doskonałą okazją do spotkania rzemieślników piekarstwa i cukiernictwa z Lubelszczyzny z konsumentami. Ideą święta jest uczczenie chleba, który jest symbolem szacunku do ciężkiej pracy, dostatku jak i gościnności. Podczas wspólnego świętowania nie zabraknie tradycyjnych wypieków czy produktów regionalnych, zabaw i konkursów.
Bilety wstępu: 25 zł (normalny); 15 zł (ulgowy)
Barbara Falender. Przez dotyk
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie prezentuje sztukę wybitnej polskiej rzeźbiarki współczesnej Barbary Falender, eksponując jej różne tematy związane z cielesnością. Lubelska wystawa jest wyjątkowa, gdyż stanowi pierwszy pokaz najnowszej monumentalnej marmurowej rzeźby „Hommage dla Aliny Szapocznikow” (2023), dedykowanej innej wielkiej rzeźbiarce. Ponadto akcentuje twórczość erotyczną z lat 70. i 80. XX wieku, kiedy to artystka w męskich i kobiecych aktach afirmowała rozkosz, wyrażając kobiece pożądanie, spojrzenie i dotyk. Sensualność i miłosna wolność jej rzeźb były równie rewolucyjne w PRL-u, jak i dzisiaj!
Wystawa czynna do 15.10.2023 r.
Galeria Wystaw Czasowych -1 oraz Galeria 0
WT – CZW 13:00 – 18:00, PT – NDZ 12:00 – 18:00
Bilety: Kasa CSK oraz https://bilety.csklublin.pl | Bilet normalny – 10 zł | Bilet ulgowy – 8 zł | Niedziela – wystawa bezpłatna
Mistrzostwa Polski BMX Racing | Mistrzostwa woj. Lubelskiego
9 września zapraszamy na Mistrzostwa Polski BMX Racing. W tym dniu Lublin będzie gościć zawodników z całej Polski na jedynym w województwie profesjonalnym torze przy ulicy Janowskiej 76 w Lublinie, Bikepark Lublin. Wyścigi BMX to nowa bardzo dynamiczna, widowiskowa konkurencja kolarska, niezwykle popularna w Europie i na całym Świecie. Na specjalnym torze do tej olimpijskiej dyscypliny walczyć będą zawodnicy o tytuły Mistrzów Polski, w najbardziej widowiskowej formule ze startu wspólnego.
“Lublin jak poemat” – śladami poetów i literackich towarzystw II edycja
Rusza druga edycja spacerów „Lublin jak poemat”, w których poznamy miasto Lublin od całkiem innej, “literackiej” strony. Udamy się śladami najciekawszych nurtów i kontekstów literackich. Uczestnicy spacerów odwiedzą zakątki Lublina tętniące inspiracją i wyjątkową aurą, aby poznać bliżej legendarnych poetów tworzących w Lublinie oraz obiekty związane z ich twórczością.
Harmonogram:
9 września, godz. 11:00, zbiórka: Brama Krakowska (spacer z Franciszką Arnsztajnową i Józefem Łobodowskim)
10 września, godz. 11:00, zbiórka: Brama Krakowska (spacer będzie tłumaczony w polskim języku migowym przez tłumaczkę PJM, Magdalenę Gach, wiceprezeskę Stowarzyszenia Migiem przez Świat – spacer z Franciszką Arnsztajnową, Józefem Czechowiczem, Józefem Łobodowskim).
“Na ludowo, na jazzowo”
Akordeon często jest kojarzony z muzyką ludową, ewentualnie z muzyką biesiadną. Od wielu lat odnajduje się świetnie w muzyce klasycznej, przez swoje możliwości, które wynikają z jego budowy. W piątek o godz. 19 w CSK poznamy akordeon w jazzie, muzyce, która przepełniona jest od improwizacji. Darmowe wejściówki na koncert można odebrać w kasie Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.
Muzyka świata w Lublinie
Teatr Muzyczny w Lublinie przygotowuje koncert „Muzyka świata w Lublinie”, który będzie wyrazem tego bogactwa kultur, tradycji, muzyki i języków. Do przygotowania koncertu zaproszono Joan Litman – amerykańską dyrygentkę chórów pochodzącą z Nowego Jorku. Podczas koncertu wystąpią uczestnicy warsztatów muzyczno-kulturowych z Joan Litman (w tym artyści Chóru i Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Teatru Muzycznego w Lublinie).
Bezpłatne wejściówki na koncert do odbioru w kasie Teatru.
Żarciowozy w Lublinie #PlacTeatralny
Pyszna kuchnia z całego świata na placu Teatralnym. Żarciowozy będą czekać na Was przez cały weekend:
  • piątek w godz. 15:00 – 21:00
  • sobota w godz. 12:00 – 21:00
  • niedziela w godz. 12:00 – 20:00

Na uczestników będzie czekać pyszne jedzenie, konkursy z nagrodami, a dla najmłodszych nie zabraknie dmuchanych atrakcji.

Wstęp wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments