Koncerty plenerowe, pokazy multimedialne na fontannie, a także kino pod chmurką – to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na nas od piątku (15 lipca) do niedzieli (17 lipca). Sprawdziliśmy na co warto się wybrać i zobaczyć podczas weekendu w Lublinie.

Lublin Jazz Festival

Przez cały weekend w Centrum Kultury w Lublinie trwać będzie tegoroczna edycja Lublin Jazz Festival. Bilety na wydarzenia możecie nabyć w kasie Centrum Kultury. Jest ona czynna w poniedziałki w godzinach 10:00-17:00 i od wtorku do piątku w godzinach 10:00-18:00 oraz przed każdym biletowanym wydarzeniem. Z kasą możecie się skontaktować również pod numerem telefonu: 81 466 61 40 oraz 728 474 209 bądź mailowo pod adresem: kasa@ck.lublin.pl.

Szczegółowy program wydarzenia znajdziecie tutaj

Urodziny Playa Marina

Zbliżający się weekend warto zaplanować w Playa Marina nad Zalewem Zemborzyckim. Klub plażowy obchodzi drugą rocznicę swojej działalności i z tej okazji organizuje swoje urodziny.

Urodzinowa impreza zaczyna się w piątek o godz. 20. Parkiet zawładną taneczne pary, a z głośników usłyszeć będzie można najgorętsze przeboje tego lata serwowane przez uznanych lubelskich DJ-ów.

W sobotę i niedzielę część atrakcji poświęcona zostanie najmłodszym. W godzinach 14-19 czekają na nich konkursy z nagrodami, zjeżdżalnie wodne, mini aqua park. Na nieco starszych czekają turnieje sportów plażowych – siatkówki oraz piłki plażowej. Niedzielny wieczór to z kolei propozycja dla dorosłych – dancing dla seniorów. Od godz. 19:00 muzyczne przeboje do spokojnego kołysania się będą grać miejscowi DJ-e.

Pokazy fontann

Od piątku (15 lipca) do soboty (16 lipca) możemy zobaczyć pokazy multimedialne na fontannie na placu Litewskim. Początek wydarzenia o godzinie 21:30. Wstęp wolny.

Harmonogram

Piątek (15 lipca) – Historia placu Litewskiego na wesoło, Anioły Lubelskie i Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego

Sobota (16 lipca) – Czarcia Łapa, Symfonia Nauki

Kino Perła

Plenerowe Kino Perła już od 11 lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Filmy można w nim bowiem oglądać na leżakach pod gołym niebem. Pokazy rozpoczynają się około godziny 21:00, czyli tuż po zachodzie słońca.

Do kina wstęp jest bezpłatny.

Repertuar

Piątek (15 lipca) – Susza, cykl: Make love, not war

Sobota (16 lipca) – Jeż Jerzy, cykl: A to Polska właśnie

Niedziela (17 lipca) – Hiszpański testament, cykl: Świat się śmieje

Kino w Bramie

W weekend będziemy mogli zobaczyć różnorodne filmy w ramach tegorocznej edycji Kina w Bramie przy ul. Królewskiej w Lublinie. Seanse rozpoczynają się po zachodzie słońca, o godzinie 21:00.

Wstęp do kina jest wolny.

Repertuar

15 lipca (piątek) – Zieja nie zabijaj nigdy nikogo (biograficzny, 2020), 118 min

16 lipca (sobota) – Aida (dramat, 2020), 104 min

Poczuj wiatr 80. lat

Ogród Saski w Lublinie po raz kolejny zamieni się w raj dla dzieci i dorosłych. W sobotę (16 lipca) na terenie Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko odbędzie się festyn z okazji 42. rocznicy Lubelskiego Lipca 1980. Początek imprezy pn. “Poczuj wiatr 80 lat!” o godzinie 16:00.

Festyn odbędzie się już po raz kolejny. W tym roku jego hasło to Poczuj Wiatr 80. lat. Na najmłodszych uczestników czekają między innymi ruchowe konkurencje z nagrodami, zagadki, konkursy i quizy. Będzie też malowanie twarzy.

Dodatkowo o godzinie 19:00 największe przeboje ostatnich dekad zagra Agabend. Koncert będzie połączony z plenerową potańcówką. Na wydarzenie wstęp jest wolny.

Lublin Triathlon Lotto Energy

W sobotę (16 lipca) i w niedzielę (17 lipca) nad Zalewem Zemborzyckim będziemy mogli kibicować zawodnikom, którzy wezmą udział w Lublin Lotto Triathlon Energy. Początek wydarzenia o godzinie 7:00.

Zawody w Lublinie oferują zawodnikom do wyboru pełen wybór dystansów. Począwszy od dystansu dla zaawansowanych zawodników, czyli 1/2 IM (1,9 km pływania – 90 km jazdy rowerem – 21,1 km biegu) przez dystans dla każdego, czyli 1/4 IM (950 m pływania – 45 km jazdy rowerem – 10,5 km biegu) do dystansu dla początkujących i debiutantów, czyli 1/8 IM (475 m pływania – 22,5 km jazdy rowerem – 5,25 km biegu).

Szczegółowy program imprezy znajdziecie tutaj 

Koncert Orkiestry Charkowskiej

W niedzielę (17 lipca) w Muszli Koncertowej im. Romualda Lipko w Ogrodzie Saskim w Lublinie będziemy mogli wysłuchać koncertu liczącej 40 muzyków Słobożańska Młodzieżowa Akademicka Orkiestra Symfoniczna z Charkowa. Będzie to koncert muzyki klasycznej w wykonaniu jednej z najlepszych młodzieżowych orkiestr symfonicznych świata.

Orkiestra powstała w 1993 roku w Charkowie. W 1994 roku na Europejskim Festiwalu Muzycznym w Kopenhadze została uznana za najlepszą młodzieżową orkiestrę symfoniczną w Europie. Za znaczący wkład w rozwój kultury ukraińskiej i wysoki profesjonalizm w 2008 roku orkiestra otrzymała najwyższy status w Ukrainie tzw. akademickiego zespołu wykonawczego. Obecnie w orkiestrze pracują młodzi muzycy z całej Ukrainy.

Na koncert wstęp jest wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments