Festiwal Ogrodów, wymiana roślin na Zamku Lubelskim, pokazy fontann i letnie kino – to wszystko czeka nas podczas nadchodzącego weekendu w Lublinie. Sprawdźcie, na co warto się wybrać od piątku (13 sierpnia) do niedzieli (15 sierpnia).

Pokazy multimedialne

Czekają na nas pokazy multimedialne na fontannie na placu Litewskim. Możecie zobaczyć między innymi nowy pokaz „Wieniawski IMPRO” i „Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego”. Początek o godzinie 21:00. Wstęp wolny.

Program

13 sierpnia, piątek – Wieniawski IMPRO, Wydarzenia Kulturalne

14 sierpnia, sobota –  Czarcia Łapa , Tradycje Lubelskiego Przemysłu Lotniczego + Sen o Mieście

Kino Perła

Filmy pod chmurką możecie zobaczyć w Kinie Perła znajdującym się przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie. Seanse rozpoczynają się około godziny 21 (po zachodzie słońca). Wstęp wolny.

Repertuar

Piątek (13 sierpnia) – Sound of metal

Sobota (14 sierpnia) – 53 wojny

Niedziela (15 sierpnia) – O matko! Umrę!

Festiwal Ogrodów w Browarze Perła

Od piątku (13 sierpnia) do niedzieli (15 sierpnia) mieszkańcy będą mogli wziąć udział w kolejnej edycji In Garden, czyli Festiwalu Sztuki Ogrodów i Przestrzeni Publicznej. Oficjalne otwarcie tegorocznej edycji zaplanowano pierwszego dnia o godzinie 17.

Podczas festiwalu będzie można zobaczyć nie tylko wyjątkowe ogrody, ale również poznać ekologiczne rozwiązania, np. dotyczące retencji wody, które można będzie wykorzystać w swoim ogrodzie. Pierwszego dnia, o godzinie 18:30 o swoich pracach opowiedzą ich twórcy podczas oficjalnego wernisażu.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.

Pełen program znajdziecie tutaj 

Mecz Tytanów Lublin

Tytani wracają do gry. Lubelskiej drużynie będziemy mogli kibicować w sobotę (14 sierpnia) podczas pierwszego w tym sezonie meczu. Spotkanie odbędzie się na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie o godzinie 16.

Podczas pierwszego spotkania przeciwnikami Tytanów Lublin będą zawodnicy Warsaw Eagles. Tytani to lubelska drużyna futbolu amerykańskiego, w której grają zarówno najmłodsi adepci tej dyscypliny, jak i dorośli.

Bilety możecie nabyć w cenie 10 zł przy wejściu na stadion.

Zamkowa Wymiana Roślin

W niedzielę (15 sierpnia) z okazji święta Matki Boskiej Zielnej na dziedzińcu Muzeum Narodowego w Lublinie odbędzie się pierwsza edycja Zamkowej Wymiany Roślin. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 11.

Wymiana będzie okazją do zdobycia nowych zaszczepek, sadzonek i dorosłych okazów, które zazielenią wnętrza domów, ale też ogrodów. Będzie można poznać również dzieła o motywach roślinnych, pochodzących ze zbiorów muzeum. Pierwszych 50 osób, które przyniesie rośliny otrzyma możliwość zwiedzania wszystkich ekspozycji stałych muzeum w promocyjnej cenie 5 zł.

Na wydarzenie można przynieść zarówno ukorzenione zaszczepki, ucięte listki, gotowe sadzonki, jak i rośliny dorosłe, a także wszelkie ogrodnicze akcesoria takiej jak doniczki, osłonki, kwietniki czy makramy. Oprócz stołów, na których znajdą się rośliny do wymiany mieszkańcy będą mogli wziąć udział w wykładach i prezentacjach, warsztatach ceramicznych i linorytnicze, a także w specjalnej ścieżce zwiedzania dla najmłodszych.

Odpust i kiermasz w lubelskim skansenie

W niedzielę (15 sierpnia) atrakcji nie zabraknie również w Muzeum Wsi Lubelskiej. To właśnie tam odbędzie się odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej i kiermasz. Wydarzenie odbywać się będzie od godziny 12.00 do 17.00 w sektorze Miasteczko, na rynku oraz w zespole sakralnym.

Kulminacyjnym momentem będzie msza święta z błogosławieństwem ziołowych wiązanek, która rozpocznie się o godz. 16.00, a zakończy się procesją.

Tego dnia w skansenie będzie także Festyn Miodowo-Ziołowy. W sektorze Powiśle na zwiedzających będzie czekała nauka rozpoznawania ziół (od godziny 15.00 do 17.00), a także ziołowa fotoramka (od godziny 12.00 do 17.00).

Bilety na wydarzenie możecie nabyć w kasie skansenu w cenie 20 zł (bilet normalny) i 10 zł (bilet ulgowy).

Bieg Tropem Wilczym

W niedzielę (15 sierpnia) w Ogrodzie Saskim w Lublinie tradycyjnie odbędzie się Bieg Tropem Wilczym organizowany przez Maraton Lubelski. Biegacze wystartują o godzinie 12.

Tegoroczny bieg odbędzie się na dwóch dystansach: 1963 metrów oraz 5889 metrów (3 pętle). Start biegu dla dystansu 1963 metrów zaplanowany jest o godzinie 12:00, a dla dystansu 5889 metrów o godzinie 12:30. Limit czasu na pokonanie trasy na dystansie 1963 metrów wynosi 20 minut, a na dystansie 5889 metrów 60 min.

Jarmark Tradycji na Szambelańskiej

Tradycyjnie, jak co weekend będzie można nabyć regionalne produkty na Jarmarku Tradycji na ulicy Szambelańskiej. Wystawcy będą na Was czekać od godziny 10 do późnych godzin wieczornych.

U lokalnych producentów będzie można nabyć między innymi różnorodne sery, miody, kwas chlebowy, a także ręcznie robioną i ozdabianą biżuterię. Znajdziecie tam również drewniane zabawki i obrazy.

Wstęp wolny.

„Atencja” Moniki Trypuz

Projekt „Atencja” to zogniskowanie uwagi odbiorcy na mozolnej technice tkania pereborów – ornamentów tkackich charakterystycznych dla rejonów Lubelszczyzny. Każda linia wzoru wymaga niezwykłego skupienia/atencji tkaczki, by deseń wytkany został zgodnie z pierwotnym założeniem. Punktem wyjścia jest wzornik autorskich pereborów wytkanych przez artystkę. Wystawę można będzie zobaczyć do 29 sierpnia w Galeri 0 w Centrum Spotkania Kultur.

“Niebezpieczne zabawy” Henryka Cześnika

Do 22 sierpnia w Centrum Spotkania Kultur możecie zobaczyć również wystawę “Niebezpieczne zabawy” Henryka Cześnika. Wystawa jest dostępna w City Projekt na poziomie -1 od godziny 12 do 18. Bilety możecie nabyć w kasie CSK w cenie 10 zł (bilet normalny) i 8 zł (bilet ulgowy).

Rezerwat Dzikich Dzieci

Najmłodsi mogą ponownie wybrać się do Rezerwatu Dzikich Dzieci. Rezerwat czynny jest codziennie od godziny 10 do 16 i znajduje się przy ul. Dolnej Panny Marii 8.

Jeśli dziecko będzie chciało skorzystać z Rezerwatu musi przyjść z rodzicem, który wypełni kartę rejestracyjną. W każdym sezonie obowiązuje nowa karta. Dziecko musi mieć ukończone 7 lat. Organizatorzy nie przyjmują zapisów na wejścia. Liczy się kolejność przyjścia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments