W poniedziałek (15 lutego) o godzinie 8 ruszył proces rejestracji nauczycieli akademickich do szczepienia przeciwko COVID-19 oraz innych osób prowadzących zajęcia ze studentami i doktorantami. Na lubelskich uczelniach chęć zaszczepienia się wyraziła ponad połowa uprawnionych.

Politechnika Lubelska

Na Politechnice Lubelskiej do środy (17 lutego) do godziny 9:30 zgłosiło się 280 pracowników spośród 500 uprawnionych. – Nie wiemy jeszcze, kiedy i w jakiej placówce medycznej będą szczepienia. Punkt szczepień skontaktuje się z zainteresowanymi nauczycielami lub z koordynatorem szczepień na uczelni w celu ustalenia terminu szczepień. W związku z dużym zainteresowaniem szczepieniami przedłużyliśmy termin przesyłania deklaracji do 18 lutego – informuje Iwona Czajkowska-Deneka, rzecznik prasowy Politechniki Lubelskiej.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej

Na UMCS możliwość udziału w rejestracji dotyczy nauczycieli akademickich urodzonych po 31 grudnia 1955 roku oraz aktualnie zatrudnionych na uczelni. Deklarację chęci zaszczepienia składa się poprzez specjalny formularz.

– Aktualnie (dane na 17 lutego, godz. 8.30) chęć udziału w szczepieniu zgłosiło ponad 51% uprawnionych pracowników UMCS. Widzimy więc zainteresowanie naszych nauczycieli akademickich udziałem w procesie szczepienia – mówi Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS.

Zestawienia sporządzone w UMCS zostaną przekazane do NFZ, który następnie prześle je do punktów szczepień. Władze uczelni dokonają wyboru miejsca szczepień, według listy punktów szczepień, która zostanie przekazana UMCS przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Punkty szczepień będą się kontaktować z uczelniami w celu ustalenia terminu szczepień dla danych grup nauczycieli zbiorczo z całej uczelni.

– Powrót do tradycyjnej formy funkcjonowania uniwersytetu wymaga stabilizacji sytuacji epidemicznej w kraju. Pokonanie koronawirusa jest możliwe tylko poprzez przerwanie jego transmisji z człowieka na człowieka. Szczepionka daje nam taką możliwość. Aby efekty były jak najlepsze i jak najszybsze, musimy być odpowiedzialni i solidarni. Każda osoba, która się zaszczepi, ma szansę przerwać łańcuch zakażeń – tłumaczy Aneta Adamska.

Katolicki Uniwersytet Lubelski

Na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim zainteresowanie szczepieniami jest bardzo duże. – Do środy (17 lutego do godz. 11:30) zgłosiło się około 700 pracowników na 1000 uprawnionych do szczepień – informuje Monika Stojowska, rzecznik prasowy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Uniwersytet Przyrodniczy

– U nas wszystkich osób, które mogłyby się zgłosić jest 694. Deklarację chęci zaszczepienia się zgłosiło 588 osób, co daje 84,7%. Osób, które możemy zarejestrować, czyli zgłosić do programu jest 501, co daje 72,2% – wyjaśnia Iwona Pachcińska, rzecznik prasowy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments