Będą Mikołajki Folkowe, giełda staroci, kiermasz przedświąteczny i jarmark, na którym będzie można kupić m.in. świąteczne potrawy. Sprawdźcie, gdzie warto pójść w nadchodzący weekend w Lublinie i co można zobaczyć online.

Mikołajki Folkowe

Od czwartku (10 grudnia) do niedzieli (13 grudnia) w Akademickim Centrum Kultury „Chatka Żaka” trwa jubileuszowa, bo już 30. edycja Mikołajków Folkowych. Przez cztery dni festiwalu usłyszmy 6 wykonawców, a wydarzeniu towarzyszyć będą ogólnopolskie konferencje Folk-folklor-folkloryzm.

Pełen program i szczegóły festiwalu

Giełda Staroci i Antyków w Olimpie

Od czwartku (10 grudnia) do niedzieli (13 grudnia) w Galerii Olimp po raz czwarty gości Giełda Staroci. Można na niej nabyć między innymi antyczne meble, sztućce, biżuterię i instrumenty muzyczne. W giełdzie możecie wziąć udział bezpłatnie w każdy dzień w godzinach otwarcia Olimpu. Stoiska zlokalizowane będą na patio głównym galerii, w pobliżu sklepów Czekoladowa Solidarność i Apart.

Poławiacze Pereł

W piątek (11 grudnia) w Centrum Kultury wystąpią Poławiacze Pereł. Widowisko będzie można zobaczyć bezpłatnie online na Facebooku instytucji. Początek o godzinie 20. Tym razem wraz z Poławiaczami na scenie wystąpi Teatr Lukla.

Koncert w Radiu Lublin

W piątek (11 grudnia) w studio muzycznym im. Budki Suflera w Radiu Lublinie odbędzie się koncert Iwony Skwarek i Michała Trzpioły. Koncert zorganizowany zostanie w ramach cyklu „Nie tylko rock’n’roll” i odbędzie się bez udziału publiczności. Możecie go jednak posłuchać online na Facebooku oraz na antenie Radia Lublin.

Kiermasz świąteczny na Jezuickiej

W każdy weekend (sobota-niedziela) grudnia od godziny 12 do 18 w galerii Piękno Panie przy ulicy Jezuickiej możecie wziąć udział w przedświątecznym kiermaszu. Na wydarzeniu będzie można kupić przedmioty sztuki i biżuterię, a także świąteczne ozdoby, ceramikę i tkaniny, a to wszystko przygotują lokalni twórcy. W tym roku dodatkowo jest możliwość, aby upolować świąteczne prezenty przez internet. Dostępne są również usługi pakowania prezentów i dostawa do domu. Wstęp wolny.

Jarmark na Lubartowskiej

W sobotę (12 grudnia) od godziny 7:30 do 12:00 możecie wziąć udział w świątecznym jarmarku w hali przy ulicy Lubartowskiej 77. Od lokalnych wystawców będzie można kupić między innymi makowce, pierniki, uszka z pieczarkami, zakwas z buraka, ryby, a także pierogi z kapustą i grzybami i pierogi z kaszą. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Jubileusz Gamzy

Formacja Tańca Towarzyskiego Politechniki Lubelskiej „Gamza” świętuje jubileusz 50-lecia istnienia. W niedzielę (13 grudnia) o godzinie 17 w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbędzie się koncert galowy, który mieszkańcy mogą oglądać na specjalnie przygotowanym streamingu.

Równie ważnym jubileuszem obchodzonym w tym dniu będzie 30-lecie pracy artystycznej Piotra Mochola, dyrektora artystycznego i choreografa Gamzy. Na scenie tancerzom będzie towarzyszyć Tomek Momot wraz z orkiestrą oraz wokalistami, między innymi Natalią Wilk.

Otwarcie wystawy w Galerii Labirynt

W niedzielę (13 grudnia) o godzinie 18 w Galerii Labirynt zostanie otworzona wystawa pod hasłem: Nigdy nie będziesz szła sama. Zobaczymy na niej transparenty, kartony z hasłami, parasolki, plakaty strajkowe, zdjęcia i filmy z demonstracji, które odbywają się w całej Polsce od 23 października i dotyczą wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. W wernisażu online możecie wziąć udział poprzez fanpage Galerii.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments