Welcome Center UMCS to nowy punkt na mapie kampusu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Przeznaczony jest on dla zagranicznych studentów, którzy przyjechali tu studiować.

– Chcemy być obecni na każdym etapie studenta zagranicznego. W pierwszej kolejności chcemy się z nim połączyć, jak on jest u siebie w kraju, dlatego stworzyliśmy specjalną aplikację na telefon, aby studenci mogli dzięki niej sprawdzić co się dzieje w Welcome Center. Dzięki niej mogą się też skontaktować z nami – mówi dr Ewelina Panas z UMCS.

Welcome Center to miejsce pierwszego kontaktu dla studentów zagranicznych, którzy przybyli na Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Tzw. „welcome services” są obecnie standardem w wewnętrznej strukturze nowoczesnych uniwersytetów. Sprzyjają budowaniu i umacnianiu wizerunku uczelni przyjaznej cudzoziemcom.

Główne zadania realizowane w ramach Welcome Center to między innymi stworzenie punktu kontaktowo-informacyjnego dla zagranicznych studentów, zapewnienie pomocy i mentoringu studentom zagranicznym, organizacja wydarzeń integracyjnych i edukacyjnych, wspieranie internacjonalizacji na naszej uczelni.

Projekty realizowane przez Welcome Center UMCS finansowane są ze środków Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).

Fot. Dominika Polonis

1Zobacz galerię zdjęć

Wczytaj kolejne zdjęcia

Z powrotem
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments