We wtorek (24 grudnia) w hali targów Lublin zgromadzą się osoby bezdomne, potrzebujące i schorowane. Przy wspólnym stole zasiądą w ramach Wigilii Miłosierdzia. Podczas wydarzenia odbędzie się również finał akcji: zrób szalik, czapkę lub rękawiczki dla bezdomnego. Początek wydarzenia o godzinie 10.

Wspólna modlitwa, kolędowanie i bliskość drugiej osoby. Nie każdy może liczyć na to w święta. To właśnie dla takich osób jest Wigilia Miłosierdzia. Jak co roku, organizowana jest przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej. Wolontariusze liczą na to, że w tym roku przy wspólnym stole spotka się około tysiąc osób.

Na uczestników świątecznego spotkania czekać będą wigilijne potrawy. Będzie barszcz z uszkami, pierniki, kapusta z grzybami oraz racuchy.

Nie zabraknie również prezentów. Podczas wydarzenia każda osoba zostanie obdarowana czapką, szalikiem i rękawiczkami. To już druga edycja tej akcji charytatywnej. W ubiegłym roku zebranych zostało około 300 elementów zimowej garderoby. Organizatorzy wierzą, że w tym roku uda się obdarować jeszcze więcej osób.

O akcji szaliczkowej przeczytacie tutaj 

Wigilia Miłosierdzia w Lublinie zorganizowana zostanie po raz trzeci.

Fot. Dominika Polonis/Archiwum

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments