Od 11 do 17 stycznia trwały badania przesiewowe wśród nauczycieli klas I-III szkół podstawowych. COVID-19 wykryto u 152 spośród 7229 przebadanych.

– Badanie zaplanowano u ponad 8636 osób, a zdecydowało się na samo badanie 7229, co stanowiło 84 procent osób, które się zdeklarowały. Dodatnie są 152 osoby, co stanowi 2,1 procenta na terenie województwa lubelskiego – informuje Katarzyna Wnuk, rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Nauczycieli testowano w 30 dostępnych w naszym regionie punktach. To od wyniku testu zależało czy nauczyciele mogli wrócić od poniedziałku (18 stycznia) do prowadzenia zajęć w szkole, czy byli kierowani na izolację.

– Nie otrzymaliśmy żadnych informacji, ani tu w Lublinie, ani moi współpracownicy w delegaturach, by powrót do stacjonarnej nauki natrafił na jakieś problemy. Poświęciliśmy temu bardzo dużo pracy, wspieraliśmy dyrektorów i organy prowadzące w tym, by jak najlepiej przygotować szkoły do powrotu do nauki stacjonarnej po długiej przerwie – zaznacza Teresa Misiuk, lubelski kurator oświaty.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, a także uczniowie szkół specjalnych wrócili do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym w poniedziałek (18 stycznia). Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia przygotowało specjalne wytyczne dla szkół, a zasady mają przede wszystkim zwiększyć bezpieczeństwo. W zapisach znajdują się rekomendacje dotyczące między innym organizacji zajęć i dezynfekcji pomieszczeń, a także postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments