Prezydent Lublina Krzysztof Żuk został uhonorowany przez Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota” prestiżowym tytułem Samorządowca Roku 2020. Redakcja doceniła wieloletnią działalność prezydenta Lublina przede wszystkim na rzecz rozwoju komunikacyjnego i poprawy dostępności miasta oraz jego dużą aktywność w ponadlokalnym życiu samorządowym.

– Przyznane wyróżnienie jest dla mnie potwierdzeniem, że po 10 latach intensywnej pracy na rzecz Lublina i jego mieszkańców, nasze miasto jest dzisiaj rozpoznawalną marką i jednym z najszybciej rozwijających się miejsc w Polsce. Lublin nadrobił zaległości, zrealizowaliśmy największe inwestycje w historii miasta w obszarze komunikacji i jej dostępności, jakości przestrzeni miejskiej, w tym czasie powstała również nowoczesna infrastruktura kulturalna i baza sportowo-rekreacyjna – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Przed nami jeszcze bardzo wiele wyzwań. Tytuł Samorządowca Roku jest nagrodą dla wszystkich mieszkańców. To dla mnie zaszczyt oraz kolejny powód do dalszych działań na rzecz dynamicznego rozwoju naszego miasta

Krzysztof Żuk to wieloletni samorządowiec, trzykrotnie wybrany przez mieszkańców na prezydenta Lublina, doktor nauk ekonomicznych, laureat wielu honorowych wyróżnień. Za wybitne zasługi dla rozwoju samorządu terytorialnego w Polsce oraz osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i działalności społecznej został odznaczony w 2014 r. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2015 r. otrzymał Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego.

Źródło: Biuro prasowe UM Lublin

Fot. Miasto Lublin

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments