Wokalistka Agnieszka Wiechnik prezentuje nową piosenkę na urodziny

0
309

Agnieszka Wiechnik prezentuje nowy utwór „Ty wiesz”. Jego premiera odbyła się w środę (16 marca) w dniu 38. urodzin artystki. Napisała go 27 lat temu wokalistka z Lublina Luiza Staniec.

Najnowsza premiera to utwór z niesamowitą historią, który czekał aż 27 lat, by po raz pierwszy ujrzeć światło dzienne. Jego tytuł to „Ty Wiesz”, a oryginalnie został napisany przez ówczesną wokalistkę z chórku zespołu Bajm.

Muzyka kultowego już zespołu Bajm towarzyszyła Agnieszce Wiechnik od najmłodszych lat. Jej sąsiadem z czasów dzieciństwa był nie kto inny, jak Marek Winiarski – pierwszy gitarzysta Bajmu, który zaszczepił w niej miłość do muzyki i śpiewania. Z czasem Agnieszka rzeczywiście zawodowo zajęła się muzyką, a także wystąpiła w „Bitwie na głosy” w drużynie Beaty Kozidrak.

„Ty Wiesz” powstało w czasach, gdy wszędzie królowała „Biała armia” i ten klimat jest w nim wciąż żywy. Oryginalnie utwór został napisany przez Luizę Staniec, ówczesną chórzystkę Bajmu, która współpracowała w swojej karierze także z Budką Suflera, Michałem Wiśniewski, Urszulą, Zdzisławą Sośnicką czy Eweliną Flintą.

Przekaz utworu jest jasny – zawsze warto walczyć o siebie, nawet jeśli sytuacja wydaje się beznadziejna. Wokale do premiery nagrano w studiu Bajmu – Bracia Studio – pod okiem Adama Dratha, obecnego gitarzysty Bajmu. Za produkcję muzyczną odpowiada producent MAVOOI, gitary nagrał Kuba Laszuk- gitarzysta z zespołu Agnieszki.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments