Kaja Mianowana, lubelska artystka o pięknym głosie, zachwyca nas swoim śpiewem w spektaklach musicalowych na deskach teatrów w całej Polsce. Wraz z zespołem „MelluSya” wydała debiutancki album, na którym znalazło się 12 piosenek „prosto z serca”. Premiera w walentynki.

Lublinianka od 13 lat prowadzi aktywne życie artystyczne śpiewając musical, muzykę dawną oraz etno. Zagrała role w musicalach: „Upiór w Operze”, „Miss Saigon”, „Les Misérables”, „Koty”, „Love Story”, „Piloci”, „Notre Dame de Paris” i „Lamaila”. Kaja napisała również teksty do dwóch z nich. MelluSya jest jej domem twórczym, w którym ma wpływ na brzmienie każdego z utworów

Najnowszy krążek „Z serca” to efekt kilku lat wspólnego aranżowania i dopracowywania repertuaru oraz zestrajania pięciu osobowości artystycznych: Kai, Vlasty, Adama, Karola i Kingi. Połączyła ich miłość do subtelnego piękna i liryzmu, coraz rzadziej docenianego we współczesnym świecie.

W powstałej dzięki współpracy artystów płycie można znaleźć inspiracje z wielu gatunków muzycznych: melodie napisane ze słowiańską wrażliwością przez Vlastę Traczyk, jazzujące harmonie, różnorodne stylistycznie rytmy oraz aksamitny wokal Kai Mianowanej. Istotną częścią płyty są starannie dobrane teksty poetyckie.

Kompozytorką i pianistką zespołu jest Vlasta Traczyk, absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jest laureatką prestiżowego Transatlantyk Instant Composition Contest 2017. Dzięki swoim wschodnim korzeniom przelewa na partyturę subtelną nutę melancholii, wywodzącą się z zakamarków jej duszy.

Premiera albumu została zaplanowana na 14 lutego, w dzień walentynek. Na kontrabasie usłyszymy Adama Wardziaka, na skrzypcach Kingę Kłoczko, a na perkusji gra Karol Krasiński. Płyta MelluSya została wydana nakładem Wydawnictwa Muzycznego Soliton. Premierowy koncert odbędzie się 1 marca w warszawskim klubie Six Seasons.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments