Młoda wokalistka związana z Lublinem wraca z nowym singlem! Cisza, bo taki nosi tytuł najnowszy utwór Małgorzaty Beczek, będziemy mogli premierowo usłyszeć w piątek (14 lutego) o godzinie 16 na YouTube.

– Mój pierwszy singiel był o atakach paniki, drugi jest o utraconych przyjaźniach. Zawsze najważniejsza była dla mnie szczerość. Śpiewam prawdę, nie boję się łatek i kontrowersji. Ludzie szukają w muzyce podobieństw do samych siebie i swoich historii. Każdy z nas kiedyś stracił przyjaciela. I o tym właśnie jest „Cisza” – wyjaśnia Małgorzata Beczek i już zapowiada kolejne utwory, które już niebawem znajdą się na jej debiutanckim albumie.

„Cisza” powstała przy współpracy z Brainfreezerem, czyli producentem muzycznym, który na swoim koncie ma współpracę między innymi z Dawidem Kwiatkowskim, Słoniem czy Mariką. Utwór opowiada o ciszy między dwojgiem ludzi.

– Jeszcze niedawno rozmawialiśmy ze sobą codziennie, dzisiaj ciche dni powoli zamieniają się w ciche lata. O tych wszystkich relacjach i przyjaźniach, które zakończyły się bez większego powodu. O ludziach, którzy kiedyś byli dla nas wszystkim, a teraz są tylko wspomnieniem – tłumaczy wokalistka.

Utwór powstał w 2018 roku, gdy wokalistka zakładała kolejny zespół składający się z grupy przyjaciół z okolic Lublina i Puław. – Siedzieliśmy zamknięci w sali prób, szukaliśmy wspólnych brzmień i inspiracji, kiedy nagle kolega Mateusz zagrał na gitarze pewną dziwną “melodyjkę”. Szybko nagrałam ją na dyktafon, żeby nie zapomnieć, a przez kolejne dni ta sama melodyjka nie dawała mi spokoju – wspomina artystka. – Praktycznie następnego dnia miałam już do niej całą linię melodyczną.

Pierwotnie utwór miał trzy różne aranżacje i trzy wersje. – Szukałam razem z przyjacielem Leszkiem producenta, który pomógłby nam to poskładać w całość i dokończyć, a nie schować do szuflady, jak dziesiątki innych numerów – tłumaczy wokalistka. – W tej chwili już pracujemy nad kolejnymi utworami, które jeszcze w tym roku wylądują na mojej debiutanckiej płycie.

Fot. Dominika Polonis/Archwium

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments