Poznaliśmy motyw tegorocznego korowodu studenckiego. Już 5 maja ulicami Lublina przejdą studenci. Jak poinformowali organizatorzy, motywem tegorocznego korowodu są lata 80.

Korowód podobnie jak w poprzednich latach wystartuje z placu Litewskiego, gdzie przedstawiciele Samorządów Studenckich odbiorą od prezydenta Lublina klucze do miasta. Rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 17:30. Studenci z placu Litewskiego przejdą przez Aleje Racławickie, ul. Sowińskiego oraz Głęboką i Nadbystrzycką, aby ostatecznie skończyć pochód na terenach zielonych Politechniki Lubelskiej, gdzie rozpoczną się pierwsze koncerty w ramach Juwenaliów Politechniki Lubelskiej 2023.

Korowód studencki rozpocznie miesiąc koncertów organizowanych przez Samorządy Studenckie lubelskich uczelni. Na 5 i 6 na swoją imprezę zaprasza Samorząd Studencki Politechniki Lubelskiej. Następnie zaplanowane są Lublinalia 2023 organizowane przez uczelnie zrzeszone w Związku Uczelni Lubelskich. Wydarzenie odbędzie się na terenie browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej od 18 do 21 maja. Organizatorzy już zdradzili pierwszych artystów, na scenie zobaczymy między innymi: Julie Wieniawę, The Dumplings, Zalie, Baranovski i Young Igi. Na koniec miesiąca tj. 26 i 27 maja zaplanowane są KULturalia.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments