Ruszyła kolejna edycja literackiego plebiscytu w Polsce. Już po raz czwarty internauci wybiorą Książki Roku portalu lubimyczytać.pl. Wśród tytułów nominowanych w kategorii „Kryminał, sensacja, thriller” znalazła się książka pt. „Najszczęśliwsza” autorstwa lublinianina Maxa Czornyja.

W zeszłym roku w plebiscycie czytelnicy oddali ponad 117 tysięcy głosów, natomiast w ciągu pierwszego tygodnia tegorocznego głosowania – już przeszło 75 tysięcy. Głosować można do końca lutego. Każdy internauta ma do dyspozycji 12 głosów, po jednym w każdej plebiscytowej kategorii.

W czwartej edycji literackiego plebiscytu w Polsce zostało nominowanych 238 tytułów z 71 wydawnictw w 12 kategoriach. Wśród nominowanych znaleźli się m.in. Szczepan Twardoch, Dorota Masłowska, Remigiusz Mróz, Wiesław Myśliwski i Olga Tokarczuk oraz Max Czornyj z Lublina.

Max Czornyj urodził się w Lublinie, z zawodu jest adwokatem. Z naszego miasta uczynił kolejnego bohatera swoich thrillerów. Jego książki wciągają bez pamięci. – Po lekturze moich książek czytelnicy na pewno sprawdzą przed snem, czy zamknęli drzwi. A może nawet położą się przy zapalonym świetle – mówił nam w jednym z wywiadów.

Fot. Materiały Autora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments