Bongosy, darabuka, djembe – między innymi na takich instrumentach perkusyjnych będzie można pograć w ferie w Chatce Żaka. Zapisy na organizowane tam warsztaty bębniarskie trwają.

Bębny kubańskie, afrykańskie, azjatyckie i nauka rytmu to propozycja warsztatów dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w Chatce Żaka w drugim tygodniu ferii. Poprowadzi je wieloletni animator kultury i muzyk, Agnieszka Kołczewska.

– Grałam m.in. w Bajmie, Orkiestrze Świętego Mikołaja, współpracowałam z Teatrem Andersena w Lublinie. A warsztaty prowadzę od 1996 roku. Wcześniej moimi odbiorcami byli głównie studenci. Moje pierwsze warsztatowe spotkania z dziećmi odbyły się w ubiegłym roku. Frekwencja dopisała, więc postanowiliśmy je powtórzyć – wyjaśnia Kołaczewska.

Warsztaty odbywać się będą w wyremontowanych podziemiach Chatki Żaka. Podczas zajęć uczestnicy uczyć się będą rytmu, a także dowiedzą się wiele o perkusyjnych instrumentach z całego świata.

Instrumenty zapewnia pani Agnieszka. Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku (18-22 lutego) w dwóch grupach – o godz. 11 oraz 12 (zajęcia 45-minutowe). Cena – 15 zł za godzinę (można zapłacić z góry za 5 dni – 75 zł).

Fot. Materiały organizatora

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments