Wysiłek Syzyfa. Wernisaż wyjątkowej wystawy w CSK

0
525

Inspirowane mitologicznym motywem postaci Syzyfa prace studentów z całej Polski będziemy mogli zobaczyć podczas wernisażu wystawy: Wysiłek Syzyfa, który odbędzie się w piątek (26 kwietnia) w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Początek o godzinie 17.

Wystawa jest jednym z wydarzeń wpisujących się w Festiwal Scenografii i Kostiumów „Scena w Budowie”. W ramach ekspozycji zobaczymy najciekawsze prace studentów z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Warszawie oraz Wrocławiu a także tych z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Mit o Syzyfie mówi, że jego tytułowy bohater był władcą Koryntu, posiadał porty i urodzajną ziemię. Choć był ulubieńcem greckich bogów miał jedną wadę – plotkarstwo. Nie tylko wyjawiał drobne tajemnice bogów, ale też wykradał nektar i ambrozję. Właśnie za te czyny, został ukarany.

To właśnie jego postać stała się inspiracją dla twórców prezentowanych podczas wystawy dzieł. Prace zobaczymy w formie kostiumów, elementów scenografii, makiet i instalacji multimedialnych oraz przestrzennych.

Dla zwiedzających wystawa dostępna jest od soboty (27 kwietnia) do niedzieli (2 czerwca) w godzinach od 12 do 18. Wstęp wolny.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments