IKEA kolejny raz rusza z akcją społeczną „Zabawa to poważna sprawa”, w ramach której odbędzie się m.in. zbiórka zabawek dla najmłodszych. Tym razem maskotki trafią do Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie, gdzie będą towarzyszyły dzieciom w drodze do szpitala.

Odwiedzający sklep IKEA w Lublinie mogą przekazać zakupione w nim maskotki, książki, klocki i inne zabawki, wkładając do specjalnie przygotowanych 2 pojemników, które znajdują się obok Smalandii. Zbiórka trwa do 5 stycznia.

– Dzięki ofiarności naszych klientów i pracowników w ubiegłym roku udało się zebrać aż 806 zabawek, które trafiły bezpośrednio do dzieci znajdujących się na oddziałach. Dzięki temu maluchy mogły grać i bawić się w oczekiwaniu na powrót do zdrowia. Część rzeczy została przekazana także do świetlic szpitalnych. Zainteresowanie zbiórką przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie podobnie – mówi Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA w Lublinie.

Maskotki z ubiegłorocznej zbiórki trafiły do dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments