Przed nami kolejny weekend z atrakcjami na ulicy Zamojskiej w ramach cyklu „Zamojska kwitnie”. W programie wydarzenia są m.in. warsztaty, gra miejska oraz spacer z Mapą Sentymentalną.

– Oferta jest otwarta dla wszystkich, ale przede wszystkim liczymy na udział osób zamieszkujących ulicę Zamojską oraz jej okolice. Każdy mieszkaniec znajdzie tu coś ciekawego dla siebie, rodziny i znajomych, a przy okazji przekona się o atrakcyjności tej części miasta – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Lublina.

W weekend (22-23 maja) na ulicy Zamojskiej na uczestników czeka następna porcja atrakcji. W sobotę (22 maja) od godz. 12.00 odbywać się będą warsztaty stolarsko-ogrodnicze. Organizatorzy proponują samodzielne zaprojektowanie, zbudowanie i obsadzenie roślinami wieloletnimi pojemników połączonych z ławkami. Pokażą także, jak z resztek materiałów wykonać domki dla ptaków i owadów.

Podczas gry miejskiej poznać będzie można ciekawe zakamarki i interesującą historię ulicy Zamojskiej i okolic. Dla pierwszych 200 osób, które ukończą grę i pokażą finałowe hasło, przewidziane są upominki oraz rabat na ofertę gastronomiczną Arche Hotel Lublin.

23 maja po okolicach ulicy Zamojskiej oprowadzą twórczynie Mapy Sentymentalnej: Agnieszka Duda-Jastrzębska, Marta Nazaruk-Napora oraz lubelski Przewodnik Inspiracji – Łukasz Fiuta. Spacer rozpocznie się o godz. 13.00 na skwerze im. ks. A. Zawistowskiego przy ul. Wyszyńskiego 4.

Szersze informacje o wydarzeniach dostępne są na stronie lublin.eu. Na część z nich obowiązują zapisy. Organizator zapewnia wszystkie materiały, rośliny i narzędzia potrzebne podczas warsztatów. Cykl „Zamojska kwitnie” jest częścią projektu com.unity.lab, współfinansowanego ze środków programu URBACT.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments