Zaśpiewamy Odę do Radości dla Ukrainy

0
53

W sobotę (26 marca) na placu Łokietka przed Ratuszem mieszkańcy Lublina spotkają się z Ukraińcami, aby wspólnie zaśpiewać Odę do Radości. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 12:00.

W tym roku mija 65 lat od podpisania Traktatów Rzymskich, które dały początek Unii Europejskiej. Ostatnie tygodnie pokazały, jak bardzo ważne są sojusze i wspólnoty międzynarodowe takie jak NATO i Unia Europejska.

– Polska jako państwo członkowskie Unii może czuć się bezpiecznie i o takie bezpieczeństwo apelujemy dla Ukrainy. Ten bohaterski naród zasługuje na wszelkie wsparcie, także i w tej kwestii – piszą organizatorzy wydarzenia w mediach społecznościowych.

Dlatego też polscy, jak i ukraińscy obywatele zaśpiewają „Odę do Radości” dla Ukrainy w języku polskim i ukraińskim. – Wyrazimy solidarność z Ukrainkami i Ukraińcami: tymi, którzy uciekają przed wojną, tymi, którzy bronią Ukrainy i Europy przed agresją, tymi, którzy mieszkają wraz z nami w Lublinie i regionie. Wspierajmy się wzajemnie, pokażmy, że nie ma naszej zgody na agresję wobec Ukrainy – dodają organizatorzy.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments