Trudny czas wojny, napływ milionów osób szukających schronienia w naszym kraju sprawił, że Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 w Lublinie poprzez swoją nową inicjatywę postanowił wesprzeć psychicznie tych, którzy zaangażowali się w pomaganie, szczególnie poprzez przyjęcie pod swój dach uchodźców wojennych.

W poniedziałek (28 marca) w SPSK Nr 1 rozpocznie działalność centrum wsparcia psychicznego dla osób pomagających uchodźcom oraz przyjmujących ich do swojego domu. – Umożliwimy takim osobom rozmowę w formie teleporady ze specjalistą z jednej z dwóch funkcjonujących w naszym szpitalu klinik psychiatrycznych, przede wszystkim w celu omówienia bieżących problemów natury psychologicznej lub psychicznej, które wynikają z przyjęcia pod swój dach ofiar wojny – informuje Anna Guzowska, rzecznik prasowy SPSK nr 1 w Lublinie.

Aby skorzystać z teleporady należy wcześniej zarejestrować się telefonicznie, podając wymagane dane oraz swój numer telefonu, na który w wyznaczonym dniu oddzwoni specjalista.

– Często pomagając innym, zapominamy o sobie, co na dłuższą metę uniemożliwia długofalową i zrównoważoną pomoc. Kryzysy i wypalenie ujawniają się wtedy bardzo szybko. Wyczerpanie, lęk, frustracja, niemoc, zniechęcenie oraz wiele innych stanów i emocji na pewnym etapie pojawia się u większości osób niosących pomoc innym – mówi Guzowska.

Centrum rozpocznie działalność od 28 marca – to pierwszy dzień zapisów, natomiast od 29 marca będą udzielane pierwsze teleporady. Zapisy odbywają się telefonicznie od poniedziałku do piątku w godz. 8-10. Rejestracja nr tel. 81 743 83 82.

Teleporady (w języku polskim) udzielane są od poniedziałku do piątku w godz. 12-15. Porad udzielają specjaliści z I Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji oraz II Kliniki Psychiatrii i Rehabilitacji Psychiatrycznej SPSK Nr 1 w Lublinie.

Fot. Zdjęcie poglądowe/ Pexels

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments