Miś, skarpetki, ciapy, kolczyki, czy książki – o to poprosiły św. Mikołaja w listach dzieci i młodzież z oddziału psychiatrycznego dla dzieci i młodzieży z lubelskiego szpitala. Teraz możecie pomóc spełnić ich marzenia i przekazać dary do MOSiR.

Dział Marketingu, Organizacji Imprez i Sponsoringu MOSiR od pewnego czasu jest zaangażowany w zbiórkę darów na rzecz dzieci i młodzieży z Oddziału Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży ze Szpitala Neuropsychiatrycznego im. prof. Mieczysława Kaczyńskiego w Lublinie.

– Są to dzieci i młodzież w wieku 6-17 lat, głównie po próbach samobójczych. Przez wiele lat były krzywdzone, zostawione same sobie, bez poczucia swojej wartości. Poprzez tę zbiórkę chcemy im udowodnić, że są dla kogoś ważne i choć przez chwilę rozgrzać ich serca – mówią organizatorzy. – Dzieci zostały poproszone o napisanie listów do św. Mikołaja. Z relacji ich opiekunki wiemy, że to dla nich było wymagające zadanie, ponieważ była to dla nich nowość. Nowość, bo nie są oswojone z tym, że mogą marzyć.

Po przeczytaniu wszystkich listów od dzieci pracownicy MOSiR przygotowali ich listę marzeń:

– Rafał, 8 lat – stój czarnej pantery,

– Lena, 9 lat – serduszkowy dywan, kolczyki, ciapy r. 31,

– Ola,13 lat – miś, skarpetki w kolorze różowym, odżywka do paznokci, książka „11 papierowych serc”,

– Marcel, 10 lat – sweterek, długopis w wieloma kolorami,

– Szymon, 8 lat – ciepłe ciapy r. 37,

– Miłosz, 13 lat – ciepłe kapcie r.37,

– Zuzia, 12 lat – kapcie kotki r 38, majtki z myszką miki, śmieszne koszulki XL, odżywkę do włosów,

– Tomuś, 12 lat – kapcie misie r. 41, różowy kocyk, miś,

– Oliwia, 13 lat – książeczka Miód i mleko, skarpetki, miś,

– Agata, 14 lat – ciepłe kapcie miś 37-38, pidżamę na 157,

– Oliwia, 13 lat – piżama dwuczęściowa rozmiar L,

– Sławek, 12 lat – bluza czarna z kapturem rozm S (bez suwaka).

Dodatkowo dla całego oddziału potrzebne są: koce, maskotki, skarpetki, kapcie, bloki techniczne, pędzle, ołówki, teczki papierowe, kredki, ozdoby do dekoracji, kolorowanki, zeszyty 16 kartek, papier kolorowy i brokatowy, farby akrylowe, papier ksero kolorowy, pianki kreatywne, dziurkacze ozdobne, różne muliny, flamastry, markery, poduszki, przytulanki, piżamki świąteczne, piórniki, zakreślacze, ciepłe bluzy, cienkopisy, gumki do ścierania, drobne kosmetyki, książki młodzieżowe, przybory higieniczne np. papier toaletowy biały.

GDZIE PRZYNOSIĆ DARY

Uwaga! Można przynosić tylko nowe rzeczy!

Jeśli chcesz wesprzeć zbiórkę, możesz dostarczyć dary do wyznaczonych punktów w AQUA Lublin, FitGym, Icemanii, CSR Łabędzia, Arena Lublin lub bezpośrednio do pokoju marketingu (p. 2-110 Arena Lublin).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments