Zero Waste. Wymiana ubrań w Skende

0
49
A gdyby tak nie wyrzucać ubrań, tylko dać im drugie życie? Taki pomysł ma Skende Shopping Center, gdzie możesz to zrobić od ręki. W sobotę (26 listopada) weź udział w akcji „Ubraniowa OdNowa”. Grupą Zero Waste Lublin pokaże Ci, jak w prosty sposób zadbać o swoje stare ubrania i wymienić je na coś modnego.
Od godziny 15:00 do 19:00 w przestrzeni Szwedzkiego Stołu, który tego dnia zamieni się w cyrkularny butik będziecie mogli wymienić swoje ubrania. Wystarczy, że zrobisz porządek w swojej szafie i wybierzesz rzeczy, w których już nie chodzisz. Drugi krok to przyjście na wymianę i skontaktowanie się z koordynatorką, która pomoże znaleźć miejsce i zorganizować stoisko. Poznasz ją po koszulce Skende.
Główną zasadą imprezy jest to, że ubrania mogą być wymieniane bądź oddawane za darmo, ale nie sprzedawane. Jeśli spodoba Ci się czyjaś rzecz, odnajdź właściciela i ustalcie wspólnie na co się wymieniacie. Impreza ma charakter promujący ideę zero waste. Wymieniamy się wyłącznie rzeczami, które są czyste i w dobrym stanie (nie są porwane, dziurawe). Jeśli nie masz rzeczy, którymi chciałbyś się wymienić, również możesz zajrzeć na wydarzenie. Często zdarza się tak, że możesz wziąć coś bez wymiany.
Co można przynieść?
Przede wszystkim można przynosić ubrania dla dorosłych i dzieci, a także buty i dodatki: szaliki, czapki, chusty, torebki, biżuterię. Jeśli na wymienniku ubrania nie znajdą nowego właściciela, a Wy nie będziecie chcieli ich zabrać do domu, nie martwcie się, bo organizatorzy mają na to sposób. Ubrania odeślą do firmy Ubrania do Oddania, która je posegreguje i sprzeda dalej jako odzież „second-hand” lub przetworzy na materiały przemysłowe. Każdy kilogram oddanej odzieży to 2 złote, które zostanie przekazane na fundację Sempre a Frente, wspierającą młodzież z naszego regionu.
Jeśli nie masz czasu, żeby wziąć udział w wymienniku, a chciałbyś przekazać ubrania i pomoc innym, także możesz przekazać ubrania i wesprzeć Sempre a Frente. Przyjdź i zostaw ubrania, których chcesz się pozbyć. Każdy może przynieść maksymalnie 2 pudełka ubrań średniej wielkości. Serwis napraw ubrań w Ikei Masz ubrania, które od dawna leżą na dnie szafy bo są za długie lub za szerokie? A może w ulubionej sukience zepsuł się suwak lub brakuje guzików? Nie wyrzucaj ich, tylko napraw. W Skende będziesz mógł bezpłatnie skorzystać z usług krawcowej, która naprawi Twoje ubrania.
Akcja trwa do wyczerpania dziennej puli bezpłatnych usług. Można z niej skorzystać od godziny 9 do 16.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments