Do końca października mieszkańcy Lublina mogą zgłaszać pomysły na inwestycje, które znajdą się w 4. edycji lubelskiego Zielonego Budżetu.

– Rozpoczynamy nabór projektów do kolejnej edycji Zielonego Budżetu. To narzędzie stało się ważne dla mieszkańców Lublina, którzy chętnie upiększają swoją najbliższą okolicę. W tym roku również czekamy na ciekawe pomysły – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Wzorem ubiegłego roku procedura naboru projektów do Zielonego Budżetu Miasta Lublin będzie podzielona na etapy. W pierwszym należy zgłosić projekt drogą elektroniczną za pośrednictwem strony www.zielonybudzet.lublin.eu. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 października. Następnie, zgłoszone pomysły zostaną ocenione pod kątem formalnym przez wydziały i jednostki Urzędu Miasta. Nabór projektów oraz ocenę formalną nadzoruje Biuro Partycypacji Społecznej.

Lista ocenionych formalnie projektów trafia do ekspertów z dziedziny architektury krajobrazu. Propozycje, które wpłyną do Zielonego Budżetu będą oceniane pod kątem udziału zieleni, kontekstu otoczenia, pomysłowości i funkcjonalności. Lista projektów do realizacji zostanie ogłoszona po nowym roku.

W ramach Programu Estetyka 2019, realizowanego przez Fundację Krajobrazy z tegorocznego Zielonego Budżetu, mieszkańcy mają możliwość skonsultowania swojego pomysłu z architektami krajobrazy. Eksperci są dostępni w czwartki (17 i 24 października) od godz. 16. Spotkania mogą odbyć się w formie wizji lokalnej lub w biurze Fundacji Krajobrazy (ul. Cyrulicza 3).

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments