Już 2 września prawda ponownie okaże się bardziej przerażająca od fikcji! – zapowiada Max Czornyj, lubelski pisarz, który powraca z nową książką. „Zimny chirurg”, bo taki nosi ona tytuł, będzie miała premierę na początku września.

Książka opowiada historię Edmunda Kolanowskiego, który jest zwyczajnym człowiekiem z sąsiedztwa. Ma żonę i dzieci i nie wyróżnia się niczym od innych osób poza jednym. Instynktem bestii. Ta cecha czyni go zwyrodniałym mordercą i kolekcjonerem trofeów, a także dewiantem analizowanym przez FBI.

– Wszyscy jesteśmy niewinni. Winne naszych zbrodni są jedynie złe okoliczności. Prawdziwa historia najbardziej makabrycznego seryjnego mordercy. Psychopaty, który trafił do podręczników kryminalistyki na całym świecie – czytamy w opisie książki.

Max Czornyj jest z wykształcenia adwokatem, a z pasji pisarzem. Prawo praktykował w Polsce i we Włoszech. Ukończył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Lublinie. Jest autorem thrillerów o komisarzu Eryku Deryle, wydawanych przez wydawnictwo Filia w serii Mroczna Strona. Nakład jego książek sięga setek tysięcy egzemplarzy.

Max Czornyj – wywiad

Fot. Materiały pisarza

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments