Wakacyjne niedziele zarezerwujcie na przejażdżki Ziutkiem i Gutkiem – zabytkowymi pojazdami komunikacji miejskiej, które po raz siódmy wyjadą na nasze ulice. Już od 1 lipca będziemy mogli przejechać się historycznymi trasami Lublina i poznać miejskie legendy.

Ziutek jest wierną rekonstrukcją radzieckiego ZIU-9B, jaki w latach 70. kursowały po wielu miastach Europy. Także po lubelskich ulicach. Powstał z okazji 50-lecia uruchomienia trakcji trolejbusowej w Lublinie i natychmiast stał się jedną z naszych największych atrakcji.

Od siedmiu lat niebieski trolejbus o charakterystycznym retro kształcie wabi tłumy mieszkańców i turystów, którzy chcą cofnąć się w czasie o kilka dekad. Podobnie jak Gutek, autobus Jelcz 272 MEX, który od roku 1971 przez 12 lat woził lublinian po całym mieście. Czerwony „ogórek” z kremowymi wykończeniami także przypomni pasażerom stare czasy.

Hasło tegorocznej edycji brzmi „1918-2018 – Lubelskie Metamorfozy” i podczas przejażdżki Ziutkiem lub Gutkiem usłyszymy o historii powstania i zmian wielu lubelskich obiektów. Trasa „T” Ziutka obejmie m.in. park Saski, plac Bychawski, Drogę Męczenników Majdanka i Lipową. Gutek pojedzie m.in. Długosza, al. Solidarności, Mełgiewską, przy parku Bronowice, Zamojską i Narutowicza. Zainteresowani będą także mogli zgłębić tajemnice zabytkowych „trajtków” i „ogórków”. Opowiedzą o nich członkowie Lubelskiego Towarzystwa Ekologicznej Komunikacji.

Na linii „T” obowiązują wszystkie rodzaje i ceny biletów oraz uprawnienia do przejazdów bezpłatnych i ulgowych, zgodnie z aktualną taryfą. U kierowcy będzie można nabyć bilety czasowe 30-minutowe normalne i ulgowe w cenach: 3,20 zł i 1,60 zł.

Rozpoczęcie akcji – 1 lipca 2018. Trolejbus i autobus będą odjeżdżać w każdą niedzielę ze wspólnego przystanku Ogród Saski 03 na Al. Racławickich o godzinach: 15, 16 oraz 17.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments