Zieleń, przestrzeń i wydarzenia artystyczne dla całych rodzin – to wszystko czeka nas w ramach „Zmysłów Ogrodu Saskiego”. Wydarzenie odbędzie się w Ogrodzie Saskim. Start – 6 października.

Fundacja Krajobrazy zaprasza na drugą edycję wydarzenia kulturalnego, które łączy ze sobą sztukę, warsztaty, gry i zabawy w przestrzeni miejskiej. – To wydarzenie wielowątkowe. Każdy z mieszkańców, który wybierze się do Ogrodu, będzie mógł podziwiać zarówno sztukę wizualną, jak i audiowizualną – zapewni Wojciech Januszczyk, architekt krajobrazu.

W programie m.in. galerie sztuki z rzeźbami, obrazami i fotografiami, koncerty fortepianowe, warsztaty kulinarne, artystyczne, fotograficzne, joga, spacery historyczne i przyrodnicze oraz iluminacja świetlna.

Podczas wydarzenia swoje prace będą prezentować pracownicy i studenci UMCS oraz zaproszeni goście. – Dodatkowo uczniowie lubelskiej szkoły plastycznej już tydzień przed rozpoczęciem wydarzenia rozstawią sztalugi i namalują swoją wizję Ogrodu Saskiego – dodaje Januszczyk. Wernisaż wystawy młodych artystów odbędzie się w dzień rozpoczęcia „Zmysłów Ogrodu Saskiego”.

Szczegółowe informacje o programie i zapisach na warsztaty już wkrótce.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments