W sklepach Biedronka można oddawać używane ubrania do specjalnie przygotowanych różowych kontenerów. Zbiórka jest prowadzona w ramach ogólnopolskiej akcji na rzecz ratowania dzikich rzek w Polsce.

Każdy 1 kilogram przekazanej odzieży to 1 zł dla Fundacji Dziko, która działa na rzecz ratowania dzikich rzecz w Polsce. Akcję zainicjowała marka Vanish. Niepotrzebne, ale nadające się do użytku ubrania można przynieść do jednego z 500 biorących udział w akcji sklepów sieci Biedronka w całej Polsce i wrzucić do specjalnie oznakowanego, różowego kontenera z logo Vanish. W Lublinie w akcję włączyło się osiem sklepów.

– Dzikie rzeki to życie, bezpieczeństwo i czysta woda. W przeciwieństwie do tych uregulowanych, pomagają zmniejszyć skutki suszy, bo dzięki starorzeczom, rozlewiskom, mokradłom i bogatej roślinności, dłużej zatrzymają wodę niż rzeki uregulowane. Zmniejszają skutki powodzi, bo jak gąbka potrafią przyjąć nadmiar wody. Jeśli dodamy do tego zdolność do samooczyszczania okaże się, że pod nosem płynie nam czyste złoto – mówi Łukasz Długowski, prezes fundacji Dziko.

Podczas zbiórki oddać można przede wszystkim niepotrzebne, ale w dobrym stanie i czyste ubrania, zarówno damskie, męskie i dziecięce, a także tekstylia domowe: obrusy, pościele, zasłony. Wszystkie rzeczy poddane zostaną segregacji. Odzież spełniająca warunki regulaminu zostanie wprowadzona na rynek dóbr z drugiego obiegu lub poddana recyclingowi. To już kolejna inicjatywa, w której marka Vanish i Biedronka – największa sieć detaliczna w Polsce łączą siły, aby propagować świadome decyzje zakupowe oraz proekologiczne postawy.

Gdzie można oddać ubrania w Lublinie?

Biedronka, ul. Diamentowa 19I-H

Biedronka, ul. Jana Pawła II 23

Biedronka, ul. Gęsia 16

Biedronka, ul. Budowniczych LGOM 24

Biedronka, ul. Magnoliowa 1

Biedronka, ul. Sławinkowska 49B

Biedronka, ul. Główna 1-3

Biedronka, ul. Lotnicza 5

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments